Mrazivé počasí zavládlo i v Praze, ale v noclehárnách zatím zůstávají volná místa a ani terénní pracovníci výraznější problémy u lidí bez přístřeší nezaznamenali. Řeší se především běžné zdravotní potíže jako jsou virózy, nachlazení nebo bolesti zubů. Kromě ošetření je lidem bez přístřeší poskytováno také oblečení a to i ze sbírky, kterou nedávno iniciovala primátorka Adriana Krnáčová. 

Bezdomovci za noc v noclehárně platí 30 korun
V noclehárně na Žižkově bezdomovci platí 30 korun. Před tím musí na „pohovor“

Počítá se i s režimem volné židle

S déle trvajícími mrazy, ale nejspíš vznikne větší poptávka po teplém přístřeší. Noclehárny v Michli a Vackově jsou z 95 procent každou noc zaplněny. Zbývá v nich přibližně dvacet volných míst. Rezerva téměř sto míst je ale na lodi Hermes, kde tráví noc v průměru 150 klientů. Volná místa zatím hlásí také organizace Naděje, která se lidem bez domova věnuje.

Pokud by nakonec přece jen kapacita lůžek v noclehárnách došla, rozšíří charitativní organizace svou nabídku o takzvané volné židle. I v takovém případě bezdomovci dostanou polévku a chladnou noc mohou přečkat alespoň vsedě.

Tyto skříně už v Dejvicích nenajdete. Zničili je vandalové
V Praze 6 řádili nepřející výtržníci. Zničili skříně s oblečením pro bezdomovce

„Zatím jsou kapacity postačující a nabízejí lidem bez přístřeší v případě zájmu dostatek míst, aby v bezpečí a teple mohli přečkat i meteorology avizované mrazivé noci. Pokud by nevlídné počasí bylo příčinnou zaplnění nocleháren, jsme okamžitě připraveni prodloužit provozní dobu nízkoprahových denních center i přes noc a zajistit dalších přibližně 130 míst,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.