To, že klub, který je v motorkářském světě legendou - mnohými obdivovanou, na což jsou jeho členové hrdí, a jinými nenáviděnou, na což jsou zřejmě hrdí ještě víc - něco v Praze chystá, nemohli nevědět ani nezasvěcení. Pohyb podpůrného terénního vozu Pekelných andělů, s výrazným označením „support Hells Angels", totiž v metropoli nebylo možno přehlédnout.

V sobotu to přišlo. To Pekelným andělům opravdu Praha patřila - a jestli ne celá, pak Strakonické ulice na výjezdu z metropole dozajista. Členů a příznivců klubu na ni vyrazily odhadem tři stovky, které se sjely u pražského sídla Hells Angels v nedaleké ulici Za Dálnicí. Pod policejním dozorem, kdy nechyběl ani dohled ze vzduchu z paluby vrtulníku, se motorkáři vydali na spanilou jízdu směrem od Zbraslavi z Prahy ven. Pražští policisté nemuseli nijak zasahovat; vše se obešlo bez incidentů.

Pekelní andělé

Pekelní andělé, s jejichž jménem se v zahraničí pojí také informace o drogách, a dokonce i o vraždách, nejsou v Praze neznámí. Před čtyřmi roky se zde setkal s velkou pozorností celosvětový sraz tohoto motorkářského klubu. Ani tehdy se obavy spojené se jménem Hells Angels - psáno také Hell´s Angels - nenaplnily.

Pravdou ale je, že nezasvěcení, tedy nečlenové, mohli dění sledovat pouze hodně zpovzdálí. Už tehdy ale motorkáři, sjíždějící se nejen z okolí, ale i z blízkého, jakož i značně vzdáleného zahraničí, překvapili pražskou policii bezproblémovou spoluprací při kontrolách.