"Tato technologická odstávka je nezbytně nutná pro rozšíření hardwarových kapacit systému s ohledem na navyšování počtu parkovacích míst a zvýšené nároky na uchovávané informace," informovala TSK ve středeční tiskové zprávě s tím, že v ulicích Prahy nebudou o víkendu pendlovat vozidla společnosti Eltodo, která monitorují špatně zaparkovaná auta.

TSK dále upozorňuje, že plánovaná odstávka ovlivní také platby v parkovacím automatu. "Navolená platnost krátkodobé parkovací relace přesahující páteční provozní dobu parkovacího úseku bude automaticky převedena do začátku pondělní provozní doby stejného parkovacího úseku," uvádí.

Co to znamená? Když budete chtít zaparkovat například v rezidentní fialové zóně ve 23 hodin a koupíte si parkovací lístek na dvě hodiny, převede se vám oprávnění až do pondělí a můžete tedy stát na placeném místě do devíti hodin. Kdykoliv v sobotu i v neděli je možné si podobně předplatit parkování na následující týden.

"Platba ve virtuálních parkovacích hodinách nebude ve dnech odstávky možná. Prosíme motoristy, kteří si budou chtít předplatit parkovací oprávnění prostřednictvím virtuálních parkovacích hodin na následující dny po odstávce, aby tak učinili do konce páteční provozní doby daného úseku," varuje TSK.

Během odstávky budou vypnuté také Osobní stránky uživatele, takže nebude možné nastavit registrační značky u přenosných parkovacích oprávnění ani podat žádost o prodloužení parkovacího oprávnění. Ani webové stránky www.parkujvklidu.cz v sobotu a v neděli nepoběží. To bude také jediné omezení držitelů dlouhodobých parkovacích karet.