Neštěstí se stalo krátce před 18. hodinou. Chlapec vešel do pokoje své sestry spolu s matkou a poté, ze zatím nevysvětlených příčin, vyskočil z okna třetího nadzemního patra. „Co se stalo uvnitř pokoje, nikdo neví a je to teď předmětem vyšetřování policie,“ řekla mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová. V motolské nemocnici znamená třetí patro výšku sedmi podlaží. Budova se totiž nachází na strmém srázu a chlapec tak spadl do hloubky čtvrtého podzemního poschodí, tedy přibližně třiceti metrů.

Snaha byla marná

Tým pěti lékařů se chlapce snažil marně 45 minut oživovat. I když hoch po pádu na travnatou plochu ještě chvíli žil, nakonec v rukou doktorů zemřel. „Pád z takové výšky se rovná skoku z Nuselského mostu. Posttraumatický šok a vnitřní zranění nebyly slučitelné se životem,“ řekl lékař pohotovostní služby Vladimír Říha.

Podle policejní mluvčí Ivy Knolové byla nařízena pitva a případ je šetřen jako sebevražda. Na to, že šlo o dobrovolnou smrt, ukazuje i značná vzdálenost od budovy, kam nešťastník dopadl – pět až šest metrů od paty objektu. Sebevraždy dětí mladších 15 let nejsou v Česku zřídkavé. V letech 1996 až 2005 se rozhodlo pro dobrovolný odchod ze života 73 dětí, z toho více než dvě třetiny tvořili chlapci.