„Na Palackého náměstí, na Výtoni, na Tylově a Ostrčilově náměstí se mohou lidé osvěžit vodní mlhou již tři měsíce. Další mlhoviště jsou umístěna na dětských hřištích a v parcích. Tyto vodní prvky, které vypouštějí vodní mlhu, jsou tak v parných dnech pro občany a návštěvníky vítaným osvěžením,“ uvedl Václav Vondrášek, místostarosta městské části Praha 2 pro životní prostředí.

Mlžítko Brčko z dílny EP studia.
Brčka osvěží letní Prahu. PVK osazují mlžící zařízení po celé metropoli

Mlhoviště jsou nyní v Havlíčkových sadech (v parku na loukách u Pavilonu, na Horním dětském hřišti a na hřišti U Štiky). V Riegrových sadech jsou v parku na louce na stráni mezi Sokolem a Chopinovou ulicí, na Folimance u vstupu z ulice Na Slupi a u dětského hřiště, na Karlově náměstí v jižní část parku u dětského hřiště, na dětských hřištích U Vodárny a Na Rybníčku. Tato mlhoviště jsou vybavena solárním panelem a termostatem, který reguluje jejich činnost podle venkovní teploty.

Existují mlžítka či mlhoviště dvou typů – brčko či na sloupu. Na Ostrčilově, Palackého a Tylově náměstí a na Výtoni jsou mlžítka typu brčko, která má městská část pronajatá od Pražských vodovodů a kanalizací. Jedná se o sloupek posazený na vodovodním hydrantu, který mlží ve výšce 1,5 metru.

Tropické počasí v Praze. Fontána před Justičním palácem na Smíchově slouží lidem jako osvěžující malé koupaliště.
Závlaha, pítka i mlžítka. Radnice v metropoli se chystají na sucho