Jedenácté místo a bitvy o udržení? „Extraliga celkově zvedla svou úroveň a našim mladým hráčům přibylo více těžších zápasů. Hned osm z nich jsme jich prohráli v tiebreaku a šance jsme promarnili také v zápasech, které jsme měli dobře rozjeté," vrací se zpět předseda klubu z Lužin Jiří Olšiak.

Uzdravený Krajčovič se vrátil 

Tým ČZU je znám především pro špičkovou práci s mládeží. Ta patří k vůbec nejlepším v tuzemsku. Dorost se opírá o výborné podmínky, zlaté ruce má reprezentační masér Martin Sedlák. „Kádr jsme opět výrazně doplnili z vlastních řad, to je naše dominanta. Pracujeme s mladými a vychováváme nové reprezentanty. Do týmu se posunuli Hudák, Kob, Šulc a Kovařík," dodává sportovní manažer Milan Kočka.

Potěšil ho zejména návrat uzdraveného slovenského reprezentanta Krajčoviče, výběr posílil rovněž australský nahrávač Rory Welsh. „Chceme do play-off, to je jasné," odkrývá plány.

Klub ČZU vychoval mnoho reprezentantů 

V klubu skončil trenér Petry, jehož nahradil Miroslav Malán. Z hráčů už na Lužinách nepůsobí Kučka, Mikulenka, Ribeiro a skončil také Končál, který měl být velkou posilou. Zklamal: po trestu za doping téměř rok nehrál a v létě odešel do Karlovarska.

Ale zpět k podmínkám. Žádný jiný český tým nevychoval tolik reprezentantů jako právě ČZU. Bohužel kvůli finanční situaci nedokáže největší opory dlouhodobě udržet.

ČZU Praha se utká z Budějovicemi 

„Nemáme podporu města a městských společností, jakou mají jiné extraligové kluby. Kdyby taková podpora byla, tak s našimi odchovanci bychom hráli o titul. Na udržení takových talentů, jakými byli Finger, Hadrava, Pfefer nebo Džavoronok, nemáme prostředky. Na druhou stranu tady je pocit z dobře odvedené práce, hlavně co se výchovy mladých hráčů týče," těší předsedu klubu.

Velkým plusem je spolupráce s Českou zemědělskou univerzitou, jejíž název jak vidno nese jméno klubu. „Uzavřeli jsme smlouvu o spolupráci a propagaci značky, která je oboustranně vyvážená. Šíříme jejich dobré jméno a naopak využíváme univerzitní kampus. Jen je škoda, že studenti tolik nechodí na zápasy," říká Olšiak, jehož několik svěřenců na univerzitě studují.

Prubířským kamenem bude hned sobotní domácí zápas, na Lužiny totiž přijede jeden z favoritů extraligy, České Budějovice.

Čtěte také: Volejbalistky Slovanu dobyly na úvod sezony Prahu