Finále letošního ročníku soutěže Sympaťák roku proběhne 15. října od 20 hodin v Národním domě na Smíchově v Praze. Celkem 12 finalistů z České i Slovenské republiky změří své sympatie před zraky publika a odborné poroty. Vítěz soutěže získá luxusní dovolenou v Las Vegas a Los Angeles.

Umělecký ředitel soutěže - světoznámý fotograf Robert Vano, vidí naděje finalistů jako vyrovnané. "Vyhrát může opravdu každý z nich. Každý je sympaticky jiným způsobem," řekl. V porotě Sympaťáka roku 2011 bude vedle Roberta Vana řada osobností, např. moderátor Jiří Pomeje, herečka Jitka Asterová, modelka Vlaďka Erbová, zpěvačka Heidi Janků a další.

"Těch věcí, které dělá sympaťáka sympaťákem je několik. Měl by být komunikativní, milý, charismatický a vtipný," tvrdí modelka Vlaďka Erbová, která zasedala v porotě již v loňském ročníku.

"Pro mě je symbol mužských sympatií můj muž, Ivo. Zatím nemám vůbec představu kterému z finalistů bych dala nejvíce bodů, bude hodně záležet na tom, co předvedou na slavnostním finále," míní Heidi Janků, která je zároveň patronkou soutěže.

Ve finále budou kandidáti na Sympaťáka roku 2011 odpovídat na otázky od moderátora, předvedou své umění ve volné disciplíně a chybět zřejmě nebude ani promenáda ve spodním prádle.

V letošním roce, stejně tak jako loni, nafotí Vano nástěnný kalendář, kde se představí všichni finalisté. Výtěžek z jeho prodeje podpoří vybrané charitativní projekty.