Služby záchranné stanice každoročně vyzkouší několik stovek ježků, jen loni jich bylo 385. V druhé polovině roku obvykle tvoří většinu ježčích pacientů právě podvyživená, vyhladovělá mláďata z pozdních vrhů, která se nestihla vykrmit na dostatečnou váhu a potřebují v klidu zesílit. Mnozí z ježků jsou navíc nemocní, poranění nebo jinak zubožení a sužují je vnitřní i vnější parazité.

Loňský relativně dlouhý a teplý podzim ošetřovatelům zajistil trochu víc času, a tak se jim podařilo velkou část ježků dostat do dobré kondice a vypustit ještě před příchodem zimy. Tvrdým spánkem v doupěti vystlaném pořádnou vrstvou listí a suché trávy už si zotavení ježci zvládli se zimním nečasem poradit sami. 90 jejich kolegů ale přece jen muselo přečkat zimu v závětří záchranné stanice.

Ošetřovatelé ježky na svobodu vypustili na osvědčených místech, v Praze jim vybírají hlavně klidné okrajové čtvrti rodinných domů s velkými přírodními zahradami plnými vhodných úkrytů a lokality v blízkosti zahrádkářských kolonií, které patří mezi jejich hlavní stanoviště. V několika případech si pro své ježky přijeli lidé, kteří je na podzim našli na své zahradě a rádi by ho na svém pozemku opět měli.