K projektu se spojily Penta Real Estate a PSN a nová budova by se mohla začít stavět v roce 2024. Podle plánů půjde převážně o bytový projekt. „Jednoznačně chceme zachovat charakter lokality. Vinohrady jsou převážně rezidenční oblastí, proto chceme připravit projekt, který bude primárně rezidenční s pouze menší částí projektu věnovanou kancelářím a obchodním jednotkám v přízemí,“ uvedl ředitele Penty Real Estate pro komerční výstavbu Pavel Streblov.

"Jde o jeden z nejzajímavějších a nejcennějších pozemků v centru Prahy. Jsem si jistý, že ve spojení s Pentou Real Estate obohatíme Vinohradskou ulici o užitečnou, moderní a architektonicky velmi kvalitní stavbu,“ řekl Max Skala z PSN. Právě tento developer koupil loni pozemek za 870 milionů od společnosti HB Reavis.

Vizualizace území od architektů Team 24.
Přes Florenc půjde projít pěšky. Urbanistickou soutěž vyhráli Češi a Slováci

Oba developeři nyní finalizují studii ve spolupráci s architektonickým studiem Jakub Cígler architekti, který na projektu pracoval již pro předchozí vlastníky.

Na pozemku stál až do roku 2019 komplex tří budov, které byly postavené mezi lety 1972 a 1978 zejména pro Plynárenské řídící centrum Transgas a Federální ministerstvo paliv a energetiky. Autory byli Václav Aulický, Jiří Eisenreich, Ivo Loos, Jindřich Malátek ve spolupráci s Janem Fišerem, hlavním konstruktérem byl Jiří Kozák.

Klinika Vršovická zdravotní a.s. je soukromá klinika ve Vršovicích s více jak 10letou tradicí.
Penta koupila další zdravotnické zařízení, kliniku v Praze

Posléze byla budova v majetku společnosti ČEZ, která ji prodala developerovi HB Reavis slovenského miliardáře Ivana Chrenka. Jeho záměr budovy zbourat a postavit tady administrativní centrum se zpočátku setkal s odporem části veřejnosti, která chtěla budovu ve stylu brutalismu zařadit mezi kulturní památky. Ministerstvo kultury žádost zamítlo, demolice budovy začala v roce 2019 a skončila v únoru 2020.

Penta Investments je majitelem společnosti VLM vydávající Pražský deník.