Projekt ve Vyskočilově ulici už developer přitom jednou měnil. V roce 2016 získal souhlasné stanovisko EIA, posuzující vliv staveb na životní prostředí, pro hotel o 13 nadzemních podlažích a kongresové centrum s kapacitou až 500 lidí, vysunuté do samostatného dvoupodlažního objektu. Oproti prvotnímu plánu už tento záměr nepočítal s výstavbou další, 13 podlažní kancelářské budovy.

Ubytovnu nahradí byty

Tu mělo nahradit zmíněné konferenční centrum a částečně i malé náměstí. Na pozemcích jsou nyní panelové kancelářské objekty, které dřív sloužily jako ubytovna.

Jak informovala městská část Praha 4, nárožní dům s byty má být oproti původnímu projektu hotelu nižší o 15 metrů a kopírovat půdorys stávajícího panelového domu. V parteru vzniknou obchody a služby, v podzemí má být 210 parkovacích stání.

Zahájení už několikrát odložené výstavby projektu nyní developer plánuje na konec letošního roku. Nové byty chce vlastník nabízet k dlouhodobému i krátkodobému pronájmu. Vedle bytového domu má vzniknout takzvaný aparthotel se zhruba 70 apartmány.