Slavnostní vyhlášení vítězů internetového hlasování Pražského deníku proběhlo na akci Miss kočka v sobotu 7. března na Chodově. Jelikož majitel Lojzy nebyl na výstavě přítomen, prosíme ho, aby se ozval Pražskému deníku.

Druhou cenu si přímo z Chodova odnesli majitelé kočičích krasavců Megan a držitel ceny Kocour senior 2009 třináctiletý Vašek. O něm jeho páníčci prohlásili, že je velkým cestovatelem. Už třikrát se mu podařilo vyskočit z osmého patra a měsíc se toulat po světě. „Megan je velká cirkusačka, je jí deset měsíců a je to nalezenec od popelnice,“ svěřila se její majitelka.

Ceny čekaly také na majitelku nejkrásnější srsti Sisi, Pohodáře Alberta, který se umí smát dvounožcům, vítěze hlasování VIP poroty sametového kocoura „v dietě“ Bismarca či kočku Čiko, která prý větší pozornost věnuje mužům. Absolutním vítězem, o němž rozhodli účastníci akce, se stal třináctiměsíční Kuba, který umí prosit, aportovat a jeho nejlepším kamarádem je pes.

„Příště to uděláme tak, že ceny budeme rozdávat rovnou u vstupu, protože si je zaslouží opravdu všichni. A co mě těší ještě víc, téměř všechny kočičky z útulků, které se zde dnes prezentovaly, tu našly nové pány,“ sdělila s uspokojením pořadatelka akce Kateřina Bouda Kašparová.

Miss Kočka

Co by se stalo, kdyby se zkřížila kočka s člověkem? Tak na tuhle otázku museli odpovědět členové VIP poroty, která v sobotu v Kulturním centru Zahrada na Chodově vybírala vítěze soutěže Miss kočka/kocour 2009.

Bodování chlupáčů bez rozdílu rasy a původu, včetně těch z útulků, se zhostili známí kočkomilové a kočkomilky jako Eva Pilarová, Uršula Kluková či Zdeněk Srstka. Nováčkem mezi osobnostmi byla čerstvě zvolená Česká Miss Iveta Lutovská. Ta pro Deník uvedla, že i ona je majitelkou kocoura. „Je to pro mě velký relax, nejraději jsem, když ležím a on je vedle mě. Do podobné soutěže bych ho ale nikdy nepřihlásila, protože narozdíl od soutěžících není takový pohodář. Je to vesnická kočka, která by tu všechny pokousala a poškrábala,“ smála se Iveta.

Počet získaných hlasů vítězů v internetovém hlasování Pražského deníku

Lojza: 1031 hlasů,

Megan: 1005 hlasů,

Vašek: 485 hlasů.