Českou republiku bude letos reprezentovat Česká Miss 2007 Lucie Hadašová, která nic neponechala náhodě. Přestože odlétá v pondělí, již včera se vydala do pražského kadeřnického salonu Hair City, kde si odbyla „generálku“ společenského účesu a odzkoušela róbu určenou pro finálový večer. Podle očekávání je z dílny návrhářky letošního ročníku České Miss Camilly Solomon.

Šaty ze zlatavého saténu

„Šaty jsou zhotoveny z hedvábného saténu. Zlatavou barvu jsem volila záměrně. Jsem totiž přesvědčena, že právě tenhle odstín Lucii rozzáří,“ míní Solomon. „Cílem bylo vytvořit bohyni, hollywoodskou královnu, která když vejde, ochromí všechny přítomné,“ dodala Solomon.

Kromě zmíněných, polodrahokamy pošitých reprezentačních šatů, zásobila Hadašovou hned dvanácti dalšími oděvy pro různé příležitosti. Parafrázi na národní kroj v moderním pojetí vytvořila výtvarnice a designérka Helena Kroftová-Leisztner.

„Kroje dívky často zakrývají. Všechny oděvy dělám tak, aby dívka byla v decentním slova smyslu vidět. Speciálně pro Lucii jsem navrhla i náušnice v podobě české vlajky,“ prozradila návrhářka.

Vzácné sklenice

Do dalekého Mexika si Lucie Hadašová odváží také soupravu dvou sklenic Lady Hamilton od firmy Moser, které nabídne do každoroční aukce na Miss Universe. Skleněné skvosty s vybroušenými ornamenty byly navrženy podle vzoru sklenic z patnáctého století.