Zloděj z nich musí být nešťastný, protože se podle něj zmocnil neprodejného zboží. Eva Miklíková z pražské policejní správy uvedla, že šperky zmizely během dopoledních hodin ze zaparkovaného automobilu v ulici V Úhlu. Případ vyšetřuje místní oddělení policie na Spořilově jako vloupání. "Nelze to (korunky) zpeněžit. Každý hned pochopí, že je to ukradené," řekl Zapletal.

Korunky byly ukradeny z auta pražské firmy Benet Gold, která již dlouho vyrábí korunky pro Miss ČR. Krádež se stala ve chvíli, kdy pracovníci klenotnictví zaparkovali vůz s korunkami v Praze na Spořilově, kde si po cestě do sídla agentury APK/2 byli ještě něco vyřídit. Zloděj možná ani nevěděl, co z auta bere, uvedl Zapletal. Pátraní po špercích je zatím neúspěšné. Kdyby se zloděj rozhodl nabídnout APK/2 vrácení korunek za úplatu, nebude prý agentura na jeho návrhy reagovat a obrátí se na policii.

Finále Miss ČR se uskuteční již v sobotu v Brně. Ani tentokrát se neobejde bez předávání korunek. Do víkendu ale Benet Gold nestihne vyrobit nové. Vítězce a ostatním dívkám budou proto předány korunky udělované minulý rok. "Loňské misky nám je zapůjčí. Dvě korunky byly sice vydraženy, budou ale na sobotní slavnostní večer také zapůjčeny," dodal Zapletal.