Podivný příběh se šťastným koncem. Nejen pro vítězku, ale pro všechny účastnice. Takový byl letošní ročník soutěže Miss Praha Open 2011.

Ještě dva dny před slavnostním večerem, který se udál v sobotu na Žofíně, totiž nejkrásnější dívky Prahy nevěděly, co bude dál.

„Docela jsem začala pochybovat o tom, že finále vůbec bude,“ přiznala Pražskému deníku bezprostředně po slavnostním ceremoniálu Tereza Chlebovská. Dívka, která se těšila z vítězství. Také ji ve čtvrtek odvezli do nemocnice kvůli zažívacím problémům.

„Byly to pořádně hektické dva dny,“ řekl prezident soutěže Jindřich Karpíšek. O problémech, které přípravu na soutěž provázely, se neváhal rozhovořit ani při závěrečném večeru na Žofíně.

Co se vlastně stalo? „Oficiálně“ to dosud nikdo neví, pořadatelé soutěže ale mají jasno. Na vině je kuře, které dívkám a členům organizačního štábu připravili v jinonickém hotelu Albion. Ředitelka hotelu Dana Ficlová ale tuto verzi odmítá.

Přes dramatickou předehru měla soutěž ale klidné finále. Vítězka Tereza Chlebovská se totiž od úvodu těšila zřetelně největší přízni publika, a tak nebylo divu, když vedle poroty nejvíc zaujala i diváky v sále a novináře korunku pro královnu krásy tak získala hned třikrát.

Vítězka Miss Praha Open 2011 Tereza Chlebovská po peripetiích v přípravě přiznává: Když nás začali odvážet do nemocnice, už jsem pochybovala, že se dočkáme finále

Je jí 20 let, pochází z Krnova a od sobotního večera se může pyšnit titulem Miss Praha Open 2011. Tereza Chlebovská slavnostní večer na Žofíně doslova opanovala. Vedle poroty ji za miss označili také novináři a diváci.

Ještě předtím, než se mohla radovat z vítězství, si však s devítkou dalších finalistek soutěže prožila krušné chvíle. Kvůli zažívacím problémům totiž skončila dva dny před finále soutěže v nemocnici.

Podle pořadatelů za to mohlo nedopečené kuře, které dívkám připravili v jinonickém hotelu Albion.

„Naše jídlo konzumovali další hosté i zaměstnanci a nikomu dalšímu nic nebylo,“ odmítala možné pochybení generální ředitelka hotelu Dana Ficlová.

Ať už to bylo jakkoli, Chlebovská i další účastnice miss se s nečekanou situaci popraly. O sucharech, pečivu a kole se připravily na finále, ačkoli už v jednu chvíli přestávaly věřit, že se vůbec bude konat, nakonec se všechny dívky dokázaly připravit. A nejvíc oslnila právě Chlebovská. Skromně působící studentka studentka Ostravské univerzity, dost možná budoucí učitelka hudební výchovy.

Obvykle je to stejný obrázek. Dívka, která se stane jakoukoli miss dojetím pláče a je radostí bez sebe. Vy jste ale bezprostředně poté, co vám na hlavu nasadili korunku pro miss, označila svoje pocity za smíšené. Proč?

Protože jsem to vůbec nečekala. Holky mi říkaly, že by mi to přály, možná jsem pro někoho byla favoritkou, ale za sebe jsem pořád překvapená.

Získala jste tady hned tři korunky vedle té nejdůležitější vás ve zvláštních kategoriích ocenili také novináři a diváci. Už jste se někdy těšila z podobného úspěchu?

Před touto miss jsem se zúčastnila dvou soutěží. Obou shodou okolností loni. Jedna se týkala miss středních škol, tam jsem byla první vicemiss, a na druhé, nazývala se Miss léto, jsem vyhrála.

A považujete současný úspěch za zatím největší?

Určitě. Ale kdybych se mohla trochu pochlubit, tak s Markétkou (ukazuje na spolusoutěžící), která dnes byla druhá, jsme postoupily do semifinále České Miss. Kdyby se nám podařilo i tam jít dál, bylo by to úžasné. Ale Miss Praha je samozřejmě pro mě zatím to nejvíc.

Živíte se v tuto chvíli modelingem?

Že bych se tím živila, to úplně ne. Modeling dělám rok, ale při tom studuji na Ostravské univerzitě hudební výchovu, takže to určitě není nějaká priorita.

Jste z Krnova, studujete v Ostravě, co vás tedy přivedlo do pražské miss?

Přivedli mě sem rodiče (směje se). Přijela jsem z Ostravy a měla jsem na posteli obálku, ve které byly poskládané lístečky. Postupně jsem je otvírala, byl tam napsaný vlak, spojení, datum, místo konání… A až na posledním jsem zjistila, že se koná casting Miss Praha Open 2011.

Rodičům jste poděkovala a řekla: Jdu do toho?

Ano. Neváhala jsem. Ačkoli, když jsem přijela a viděla ostatní dívky na castingu, tak jsem chtěla utéct (směje se).

Říkala jste, že studujete a modeling pro vás v tuto chvíli není prioritou. Přesto, chtěla byste to v něm víc zkusit?

Zatím to nechávám otevřené. Hodně mě baví zpěv, i proto ta hudební výchova. Ale je fakt, že teď, v mladém věku, bych se modelingu nebránila.

Jak jste prožívala tu poněkud komplikovanou přípravu na dnešní večer?

Byly jsme s holkami výborný kolektiv, takže jsme si vycházely ve všem vstříc, vzájemně si pomáhaly a nebylo to tak hrozné.

A vy jste také jedla to inkriminované kuře?

Ano. Když jsem ho dojedla, bylo to ještě v pohodě, ale druhý den to přišlo. Všechny nás pak odvezli do nemocnice a dvě nebo tři holky dokonce skončily na kapačkách.

Věřila jste v tu chvíli, že vůbec bude nějaké finále?

Docela jsem o tom pochybovala. Ale když už jsme přípravou na soutěž strávily nějaký čas, řekly jsme si, že zabojujeme a že finále jednoduše být musí.

Čtěte také: Zákulisí soutěže krásy patří sucharům