Sobotní večer na Žofíně byl plný očekávání, radosti i zklamání. Z dvanácti finalistek soutěže Miss Praha Open, která se letos konala již pojedenácté, si nakonec šerpu odlesly čtyři dívky. V automobilu značky Peugeot 206+ domů na jižní Moravu odjela vítězska Denisa Domanská.

Dívky se během večera, kterým prováděla Miluše Bittnerová a Miroslav Šimůnek, utkaly ve čtyřech soutěžních kategoriích. Hned na úvod se předvedly při módní přehlídce v šatech Jiřiny Tauchmanové a Luďka Hanáka.

Zmátla historie i české sportovkyně

Všeobecně nejobávanější disciplínou byl rozhovor, při němž si dívky vylosovaly dvě otázky – jednu ze všeobecného přehledu, druhou na téma významné ženy.

I když byla většina odpovědí správných, několikrát se finalistky nachytat nechaly. Hlavu jim zamotal například rok zřízení protektorátu Čechy a Morava nebo sportovní zaměření Věry Čáslavské či Heleny Fibingerové.

Nápaditost děvčata prokázala ve volné disciplíně. Mezi těmi, které zvolily tanec, byly i dvě mistryně – Tereza Jinochová předvedla ukázku rumby a jivu, s nimiž získala první místo na Mistrovství ČR v družstvech, zatímco Karolína Plocarová se pochlubila mažoretkovým vystoupením. Divákům rozproudila krev Šárka Mohorková s domorodým tancem a okouzlila je Kateřina Suchárová, která při kouzelnické show přiměla létat hůlku.

Publikum rozesmálo představení, při němž se Zuzana Adamcová proměnila z mořského vlka na sličnou plavčici pobřežní hlídky, a čivava Fido, která pod vedením Lucie Lichnerové zdolávala překážkovou dráhu.

V posledním kole se děvčata pochlubila svou krásou při promenádě v plavkách. Přestávku, kterou potřebovala dvanáctičlenná porota složená z ředitele, minulých vítězek a partnerů soutěže, k volbě Miss Praha Open, zkrátila písničkou divákům Lucie Černíková a Sámer Issa.
Titul Miss Internet získala Denisa Domanská, diváci v sále si za Miss Sympatie zvolili Elišku Urbancovou z Telče.

První a druhou Vicemiss se staly Tereza Jinochová a Kateřina Suchárová. Vítězce Denise Domanské na závěr věnoval píseň Kamil Střihavka.

Finálový večer byl dlouhý a náročný. Jak se nyní jako vítězka cítíte?

Dopadla na mě únava z předchozích dnů, takže jsem úspěch zatím ještě nestihla oslavit. Protože bydlím až na Moravě, vstávala jsem v sobotu velmi brzy ráno a do postele jsem se dostala až ve čtyři hodiny v noci. Vítězství pro mě bylo překvapením. Když došlo na vyhlašování prvního místa, myslela jsem, že se neumístím, ale vyšlo to. Pak přišla velká úleva, protože konečně opadly všechny nervy a napětí.

Znala jste se s ostatními finalistkami? Jaká byla atmosféra při závěrečném večeru v zákulisí?

Všechna děvčata byla na čtyřdenním soustředění na Zvíkově, kde jsme se poznaly a skamarádily. Během večera jsme se hodně podporovaly a uklidňovaly, zvláště při znalostním rozhovoru, který byl velmi stresující.

Jednalo se o vaši první zkušenost s modelingem?

Asi před třemi lety jsem absolvovala modelingový kurz. Od té doby jsem byla třikrát v Miláně, kde jsem se zúčastňovala různých castingů. Když se mi podařilo získat kontakty, vše se zjednodušilo, protože už pak člověk rovnou jede za domluvenou prací a ušetří tak za ubytování po dobu, kdy něco shání.

Zúčastnila jste se již dříve nějaké soutěže krásy?

Přihlásila jsem se do dvou soutěží – Miss Léto v Olomouci a Miss Princess of the World. V obou jsem se umístila na třetím místě.

Chystáte se opět do zahraničí?

Jsem letos v maturitním ročníku a kvůli soutěži jsem již zameškala týden. Teď se budu snažit vše dohnat a soustředit se na studium, protože bych příští rok chtěla jít na vysokou školu. Pokud ale vše vyjde, plánuji, že bych o prázdninách zase vyrazila do zahraničí, nejlépe někam, kde jsem ještě nebyla.