Finálový večer jedenáctého ročníku soutěže o nejkrásnější dívku Prahy vypukne v sobotu v sedm hodin večer. Provedou jím Miluše Bittnerová, která již moderovala finále Miss Praha Open v loňském roce, a herec Miroslav Šimůnek.

Na diváky čeká několik hudebních představení. Jako každoročně zazpívá dlouholetá členka divadla Semafor Lucie Černíková, která zde pokřtí nové album. Vystoupí iKamil Střihavka, Sámer Issa zase zaujme příznivce R'n'B.

Během večera finalistky předvedou nejnovější kolekce šatů návrhářů Luďka Hanáka a Jiřiny Tauchmanové.

Prověrka ve čtyřech disciplínách

Každoročně se do soutěže Miss Praha Open přihlašují stovky dívek z celé republiky. Nositelkou titulu se ale může stát jen ta, která oplývá nejen přirozenou krásou, ale i inteligencí a smyslem pro humor.

Finalistky podstoupí čtyři úkoly. Kromě tradiční promenády v plavkách a volné disciplíny je čeká i mnohdy nejobávanější úkol – rozhovor. Jelikož většina dívek studuje vysokou školu, tvoří část rozhovoru i otázky zaměřené na všeobecný přehled. Další část otázek je orámována společným tématem Významné ženy.

Auto, peníze, rekreace

„Vítězka Miss Praha Open musí kromě krásy prokázat i inteligenci, proto je rozhovor důležitou součástí hodnocení,“ potvrzuje prezident soutěže Jindřich Karpíšek.

V porotě, která vítězku vybere, bude i loňská finalistka Barbora Hamplová a ředitel soutěže. Hlavní výhrou je automobil Peugeot 206+, ceny v podobě zájezdů či šperků čekají i na první a druhou vicemiss. Týdenní rekreaci v Krkonoších již získala Šárka Mohorková, kterou zvolili novináři jako Miss Media.

Během večera si diváci v sále zvolí Miss Sympatie. Vyhlášena bude i Miss Internet, které mohou dát svůj hlas také ti, kteří se finále nezúčastní.