Kvůli platným nařízením byl vstup umožněn pouze pozvaným. Veřejnost se mohla rozloučit před obřadní síní, kde byla umístěna kondolenční kniha. Přenos z obřadu byl zajištěn prostřednictvím obrazovek a přímého přenosu na Žbirkově oficiálním facebookovém profilu. Na místo přišlo nekolik set lidí.

Mezi smutečními hosty byli kromě manželky a dětí i vdova po skladateli Karlu Svobodovi Vendula Pizingerová nebo zpěvačka Martha. S tou nazpíval Žbirka hit Čo bolí, to prebolí. Mezi pozvanými byla i herečka a producentka Deana Horváthová nebo hudebník David Koller. Rozloučit se přišli i slovenští hudebníci Jožo Ráž a Vašo Patejdl, frontman skupiny Olympic Petr Janda, slovenský režisér Juraj Jakubisko, hudebník Matěj Ruppert nebo herec Petr Rychlý.

V obřadní síni krematoria zazněla, kromě Žbirkových skladeb Fair Play, Balady o poľných vtákoch či duetu Čo bolí, to prebolí, třeba píseň Waterloo Sunset skupiny The Kinks.

Slovenský zpěvák, skladatel a kytarista Žbirka se narodil 21. října 1952 v Bratislavě. Pocházel ze slovensko-britské rodiny, jeho celoživotní láskou byla slavná britská skupina The Beatles. Bez jejího vlivu by se možná zpívání a hraní na kytaru nikdy nevěnoval, jak připomínal v rozhovorech. Již koncem 60. let stál u zrodu bratislavské rockové skupiny Modus. Svůj první hit Zažni nahrál v roce 1977 a o čtyři roky později založil s Lacem Lučeničem skupinu Limit a vydal se na vlastní dráhu. Jeho debutové sólové album se jmenovalo Doktor Sen.

Žbirka je známý jako autor melodických písní jako Biely kvet, Atlantída, Nemoderný chalan, Katrin či Čo bolí, to prebolí. Za dobu svého více než čtyřicetiletého působení na hudební scéně se proslavil jako sólový interpret písní, které si ale také sám skládal. Vydal přes tři desítky desek v Česku, na Slovensku a v Německu, koncertoval téměř po celém světě.

Na vrcholu popularity stál Žbirka zejména v 80. letech. V roce 1982 se stal prvním slovenským Zlatým slavíkem a po Waldemaru Matuškovi byl druhý, kdo dokázal porazit Karla Gotta. Úspěchy slavil i v posledním desetiletí. Před dvěma lety s mnoha hosty oslavil 40 let na hudební scéně velkolepým koncertem v zaplněné pražské O2 areně.