Ne jen pravidelná předpověď počasí výhradně pro Prahu 5 za tisíce měsíčně. Ne jen pravidelné průzkumy veřejného mínění se stále stejnými otázkami za desetitisíce měsíčně.

Minulé vedení Prahy 5 štědře platilo také osobní masérku či permanentky do jistého fitness centra na Andělu. Deníku to sdělil současný starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). „Jde o dílčí poznatky hospodářského auditu za minulé volební období. Toto jsou jen třešničky na dortu,“ uvedl Klíma. Podle něj se na radnici Prahy 5 před posledními komunálními volbami plýtvalo veřejnými financemi takřka obludně.

„Díky závěrům a doporučením auditu ušetříme až 50 milionů korun, které by dříve vylétly oknem,“ je přesvědčen starosta. Deník v minulosti opakovaně informoval o kuriózních platbách městské části za „speciální“ předpověď počasí či za průzkumy veřejného mínění.

Ovšem audit, jehož kompletní výsledky budou známy příští středu, poukázal na další bezprecedentní výdaje.

„Radnice si například v letech 2009 a 2010 objednala masáže od jisté paní Vlasty. Nevím, pro koho, nevíme, jak masáže probíhaly. Jisté je, že paní Vlasta byla obchodní společnicí exstarosty Prahy 5,“ nastínil Klíma s tím, že faktury za ony masáže zněly na částku zhruba na 90 tisíc korun.

Místostarosta si na nic nevzpomíná

Ještě vyšší částka pak byla fakturována za deset ročních permanentek do soukromého fitness centra na Andělu, přesněji v nákupním centru Nový Smíchov. „Kdo na ně chodil cvičit, opět nevíme. Víme ale, že jedna roční permanentka stojí přes dvacet tisíc korun. Toto vše zaplatili obyvatelé Prahy 5,“ dodal Klíma.

Bývalý místostarosta a nynější předseda kontrolního výboru Prahy 5 Lukáš Herold (ODS) je pohoršen. Starosta Klíma prý seznamuje novináře s výsledky auditu dříve, nežli zastupitele městské části. „Mohu ale říci, že na podobné objednávky si nepamatuji. Nevím, zda něco podobného prošlo schválením radou městské části,“ komentoval Herold.

Pro Českou tiskovou kancelář navíc včera sdělil, že bývalý starosta Prahy 5, jehož vyjádření se včera Deníku nepodařilo získat, mohl o své vlastní vůli podepisovat objednávky v hodnotě nepřesahující 100 tisíc korun.

Čtěte také: Jak vyhodit peníze? Praha 5 znala recept: 25 tisíc za předpověď počasí