Praha by také podle ministra měla mít svou strategii nemocničního zdravotnictví a měla by se i víc finančně podílet na provozu nemocnic. Nemusí to ale podle něj znamenat, že jí nemocnice budou patřit.

„Když je jakýkoliv problém z hlediska nemocniční péče, tak ji neřeší hlavní město Praha, jako v jakémkoli jiném kraji, ale řeší ji ministr zdravotnictví. Což asi není úplně v pořádku. Jestli to bude nějakým majetkovým převodem, nebo čímkoli dalším, není úplně nejpodstatnější," uvedl ministr.

Podstatné podle něj je, aby metropole měla svou strategii nemocničního zdravotnictví. Připomněl, že některé kraje přispívají nemocnicím, jež nezřizují, protože jde o veřejnou službu pro obyvatele kraje.

Čekání na výsledky voleb

Budoucnost Bulovky spočívá podle Němečka z velké části na ministerstvu, výrazné slovo má ale i Praha, které patří značná část pozemků i budov. „Čekám, jak dopadnou pražské komunální volby, abych s novou reprezentací o budoucnosti této nemocnice hovořil," řekl. Variant může být podle něj více, mimo jiné i společné provozování. O převedení nemocnice Na Bulovce na město se jednalo už za bývalého ministra Leoše Hegera (TOP 09).

„Bez ohledu na to, jestli to bude pražské, státní nebo nějaký smíšený model, tak prostě občané Prahy, kterým Bulovka slouží a která pokrývá značnou část akutní péče, tak si ji zaslouží stejně jako v Moravskoslezském nebo Královéhradeckém kraji," dodal.

Pražské nemocnice - Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Fakultní Thomayerova nemocnice a Nemocnice Na Bulovce - by podle ministra mohly také počítat s výraznější podporou v souvislosti s centrálními urgentními příjmy. „Tyto nemocnice mohou počítat s podporou na tyto projekty," řekl ministr.