Ministerstvo po adeptech požaduje vysokoškolské vzdělání, minimálně pětiletou zkušenost s vedením zaměstnanců a odbornou praxi v řízení nemocnice. Vedením nemocnice byl dočasně pověřen František Novák, provozně technický náměstek.

V čele nemocnice od roku 2013 

Vrbovská prý ztratila důvěru ministerstva. „S ohledem na povahu zjištěných skutečností nelze do doby ukončení šetření poskytovat žádné bližší informace," uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpányová. Sama ex-ředitelka se k tomu nevyjádřila.

Vrbovská stála v čele nemocnice od roku 2013, když před tím v zařízení působila jako náměstkyně ředitele pro léčebně preventivní péči. Jejím úkolem bylo stabilizovat situaci v nemocnici, protože část lékařů byla kvůli personální a platové politice minulého vedení ve stávkové pohotovosti.

Praha investovala do budov stamiliony 

Už za jejího vedení byla uzavřena dohoda mezi městem a nemocnicí o zvýšení nájmu na 28 milionů korun ročně. Praha v posledních letech investovala do budov asi 600 milionů. Spekulovalo se také o tom, že by město mohlo převzít správu nemocnice. 

Nemocnice na Bulovce loni hospodařila s částkou 2,82 miliardy korun ročně a měla dluh ve výši  486 milionů korun. Na konci předloňského roku měla 996 lůžek a jejich průměrná obsazenost byla 78 procent. Zaměstnává 466 lékařů a 826 sester, celkem má 2197 zaměstnanců.