Důvod, který vedl ke svolání již druhého mimořádného zastupitelstva v krátké době, prozradil Pražskému deníku zastupitel Roman Petrus (ČSSD), který žádost o svolání mimořádného zastupitelstva podal. „Šestnáct zastupitelů chce oficiálně od koalice ODS a TOP 09 vědět, kdo je a kdo není součástí koalice na Praze 8. Jsou v této koalici členové KSČM, když s ní hlasují? A jsou v ní členové Volby pro Prahu 8, když s ní nehlasují?"

Čtěte také: Vedení Prahy 8 se zachránilo. Zastupitelstvo trvalo jen 10 minut

Podle Romana Petruse mohla opozice dostat odpověď na otázky dříve, aniž by se prý muselo podruhé scházet mimořádné zastupitelstvo. „Nechápeme, proč se koalice ODS a TOP 09 bojí přiznat, že nemá většinu." Petrus také nechápe, proč hlasují členové KSČM spolu s koalicí.

Jelikož i druhé mimořádné zastupitelstvo bylo mimořádně krátké, počká opozice do řádného zastupitelstva v prosinci. „Pokud se na dalších zastupitelstvech potvrdí, že koalice je obohacena o některé členy KSČM, pak to bude pro občany Prahy 8 nová a zásadní informace. V senátních volbách, kdy se proti sobě postavili Jiří Dolejš z KSČM a Daniela Filipiová, koalice vyzývala, ať zvítězí demokratické hodnoty. A nyní jim podpora komunistů nevadí?" pokládá si řečnickou otázku Petrus.

A jak zhodnotil dnešní mimořádné zastupitelstvo starosta Jiří Janků? „Opět se můžeme vrátit k práci. Navíc příští týden nás čeká řádné zasedání zastupitelstva, kde předložíme řadu materiálů, které jsou důležité pro chod městské části."