A jiné to podle slov mluvčího kraje Milana Smutného není ani po uzavření volebních místností. Neveřejně sice „na kraji" zasedá krajská volební komise a dění kolem voleb zde sleduje služba z řad úředníků i zástupce Českého statistického úřadu, který zajišťuje zpracování volebních výsledků – nepřihodilo se ale nic, co by si vynutilo jakékoli větší hemžení.

Vše v normálu

Lidé připravení řešit jakékoli problémy, které by se v souvislosti s volbami mohly objevit, tak mohli hlásit: všechno v normálu. Deníku to potvrdila vedoucí oddělení správních agend krajského úřadu Eva Jůzová. „Vše je standardní; nikdo mě neinformoval, že by se dělo něco mimořádného," shrnula dvě a půl hodiny před uzavřením volebních místností dosavadní dění. To, že se nic nezměnilo ani do konce hlasování, řekl i mluvčí Smutný. Půl hodiny po ukončení hlasování konstatoval, že neví o jakýchkoli okolnostech, které by mohly mít vliv na průběh a výsledky voleb. Připomněl současně, že podobné to bylo v celé republice. Odkázal totiž na vyjádření ústřední volební komise, podle něhož se neobjevilo nic, kvůli čemuž by mohlo hrozit, že by se volby někde musely opakovat. Ústřední volební komise zaznamenala pouze drobnosti jako třeba ztráty vlajek označujících volební místnosti. „Pokud by k tomu třeba někde došlo, takové věci já jako mluvčí kraje nesleduji; to je věc příslušné volební komise," uvedl Smutný.

„Na kraji" tedy panoval naprostý poklid. Občas sice zvonil telefon a ozvala se volební komise některého okrsku s dotazem – ani v těchto otázkách se ale neskrývaly žádné perličky. Členové komisí se třeba chtěli ujistit, zda jsou ještě platné letité doklady, kterými prokazují svoji totožnost někteří senioři.

V souvislosti s konáním voleb zůstali bez práce i policisté. Hodinu po uzavření volebních místností to Deníku potvrdil Jakub Vinčálek ze středočeského policejního ředitelství. „Volby probíhají v poklidném duchu; nemám žádné informace, že by se stalo cokoli mimořádného," konstatoval.