Plastiky výtvarníka Davida Černého ve tvaru batolat polezou po parku Kampa.

Pražanům jsou sochy dobře známé z věže televizního vysílače na Žižkově. Ten od roku 2000 zdobí lezoucí batolata v černé barvě, na Kampu se dostanou jejich „sourozenci“ v bronzovém provedení.

Jen na půl roku

„David Černý chtěl plastiky na Kampu nainstalovat na rok, a to už od září. To ale z důvodu revitalizace parku není na tak dlouhou dobu možné,“ sdělil Deníku Alexandr Koráb, mluvčí Prahy 1. Radní ale proti Černého batolatům v parku jinak nic nenamítali. „Všichni s tím souhlasili. Jen nevíme, zda je tam na kratší dobu bude chtít Černý nainstalovat,“ obává se Koráb. Obnova parku totiž začne už na jaře. „Mně nevadí, že mimina v parku budou jen půl roku,“ prohlásil výtvarník David Černý.

Na Kampu se dostanou tři bronzové sochy lezoucích miminek. V parku podle Černého nepůjde o žádnou uměleckou expozici. „Mimina tam budou jen tak pohozená. Zbyla mi z dřívějška. Dohodli jsme se s Medou Mládkovou, že by nemusela ležet někde ve stodole, ale mohli bychom je umístit na Kampu,“ vysvětlil Deníku umělec.

Mimina černé barvy lezou po vysílači už osm let. V roce 2000 byla na žižkovskou věž umístěna pouze provizorně. Pro velký zájem veřejnosti byla po roce nainstalována nastálo.

Mimina Babies Davida Černého

  • Po věži žižkovského vysílače leze v současné době deset laminátových mimin v černé barvě.
  • Na Kampu budou instalována tři lezoucí batolata z bronzu, z nichž každé váží 800 kilogramů.