V rámci humanitárního projektu Medevac, se ho ujmou specialisté Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Přestože byla nabídka České republiky vzhledem ke stavu zdravotní péče v Afganistánu pro chlapce jedinou šancí, pro rodinu to ale znamenalo těžké rozhodování. „Ve vesnici zasedala rada starších a váhala, jestli Hamidollu a jeho strýce do péče cizinců svěří. Nakonec souhlasili,“ sdělila z Afgánistánu tisková a informační důstojnice Lada Kovářová.

V sobotu 4. srpna 2007 už byli oba Afganistánci přepraveni se střídajícími se vojáky kontingentu ISAF-PRT přepraveni z Fajzabádu do Kábulu. „Chlapcova operace u nás v nemocnici je v jednání,“ potvrdil 6. srpna informaci tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Blažek s tím, že více sdělí Deníku během 7. srpna.

Hamidolla se tak stane 106. pacientem, kteří byli od roku 1993 v rámci Medevacu v Česku operováni. Naposledy se pražští lékaři ujali dvou kosovských novorozenců s vrozenými vadami srdce. Staršího z nich, tříměsíčního Albiona, odvezli motolští kardiochirgové na sál tuto sobotu. „Stav obou miminek je stabilizovaný. K oběma pravidelně docházejí jejich maminky,“ řekla tisková mluvčí nemocnice Eva Jurinová.