„Upřímně Květě a Karlovi gratuluji a přeji jim, aby i jejich další život plynul v klidu, pohodě, vzájemném porozumění, důvěře a lásce. Přeji jim také, aby jeden pro druhého zůstali tím, čím byli dodnes – nejmilovanějším člověkem,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který diamantový obřad na Staroměstské radnici vedl.

Květa a Karel se seznámili v roce 1952 v tanečních v paláci Metro. Po třech letech se zasnoubili a za další tři roky byla svatba právě na Staroměstské radnici. „Svatební hostinu jsme tehdy měli v hotelu Meteor, kde jsem pracovala a kde jsme strávili i svatební noc,“ prozradila Květa. Svatební cestu pak pojali aktivně a jezdili při ní doslova po vlastech českých. Navštívili tak například Šumavu nebo Beskydy.

V roce 1961 se jim pak narodil syn Karel. Ten žije s rodinou, tedy i s vnučkou Nico, v americkém Coloradu. Ani oceán syna Karla ale neodradil od oslavy diamantové svatby svých rodičů, na kterou se přijel podívat.

Květa a Karel dnes spokojeně bydlí v domě s pečovatelskou službou v Dlouhé ulici a ani v pokročilejším věku je neopustila chuť poznávat a žít společenským životem. Proto se třeba takový letní tábor seniorů bez nich neobejde.

„Manželé Srbečtí patří k nejaktivnějším seniorům z Prahy 1 a mohli by v tomto směru být příkladem pro mnohem mladší lidi,“ vyzdvihla ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová, jež diamantovým svatebčanům přišla popřát.

Oba senioři navštěvují různé kurzy, účastní se výletů, besed, koncertů či plesů. Pár dodnes také rád cvičí a Karel, odjakživa sportovec tělem i duší, dokonce letos vystoupil na Všesokolském sletu. Květa s Karlem si toto léto znovu řekli své ano a potvrdili tím tak svou lásku, kterou si před šedesáti lety slíbili. Jako tenkrát si Karel na diamantovou svatbu vzal i oblek, který měl na sobě rovněž v roce 1958.