Vyšší komfort zvířatům i zlepšení pracovních podmínek jejich ošetřovatelům přinášejí vana pro psy, SPA přístroje využívané třeba při koupelích a ošetření srsti, sušicí box či elektrický upravovací stroj.
V trojském útulku se nestarají pouze o psy
Veterináři používají novou operační lampu nebo moderní rentgen, díky němuž mají nově k dispozici snímky ve vyšším rozlišení. V laboratořích pak nově slouží imunologický stabilizátor, který pomáhá rychle odhalit rozsah zdravotních potíží němých tváří, jež si na rozdíl od člověka nedokážou postěžovat, co jim chybí a co bolí; využívají se také nové analyzátory moči a krve.
Novinkou v trojském útulku, kde se nestarají pouze o psy (i když těch je zde opravdu většina) se stane nové voliéra pro umístění doma chovaných ptáků, kteří byli odchyceni poté, co uletěli svým majitelům. Zaměstnanci útulků také oceňují dvě nové velkokapacitní pračky využívané při praní dek z kotců. V provozu jsou prý prakticky nepřetržitě.
Nakrátko se v útulku ocitl aligátor
Útulky, jež lidé často zjednodušeně označují jako „psí" a „kočičí", převzala městské policie do své správy v roce 1993. Od té doby jimi prošlo přes 81 tisíc rozmanitých zvířat – psi a kočky ovšem opravdu jednoznačně vedou.
Občas se tam dostanou i zatoulaná hospodářská zvířata – jasně však převažují domácí mazlíčci. Nechybí ani exoti včetně hadů či pavouků – a nakrátko se v útulku ocitl dokonce i aligátor. Vedle péče o zvířata zajišťují pracovníci také odchytovou službu a odvoz nalezených uhynulých kusů.
Čtěte také: V Chuchli lze opět jezdit na běžkách