close Kam za Mikulášem v Praze. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in „Bydlíme ve Vršovicích chvilku a neznáme sousedy, tak jsem se obrátila na trio doporučené na internetu. Překvapila mě cena, řekli si o čtyři stovky za jedno dítě a za další děti se připlácí. Ale berou to zodpovědně, chtějí po mně sepsat jména dětí a co jim má čert vytknout,“ prozradila Deníku Lucie.

Kromě seznamu jmen a „hříchů“ dětí musí rodiče za dveře bytu nachystat pro nadpřirozené bytosti také balíčky s cukrovím a ovocem. Služby postrašení a pochválení nabízejí hlavně studenti, pro které jde o příjemný výdělek v řádech několika tisíc korun.

Mikuláš v zoo i na palubě lodi

Zahájit ty pravé oslavy adventu můžete s dětmi také na mnoha vánočních trzích a akcích po celé Praze, potkat se s Mikulášem budete moci třeba i v zoo. Pokud hledáte nevšední mikulášský zážitek, můžete se také vydat na palubu lodi. Salonní rychloloď Nepomuk bude vyplouvat z přístaviště Four Seasons. Několik lodí vypluje i s kouzelnými pasažéry od Muzea Karlova mostu k Čertovce. Samotné Muzeum Karlova mostu bude otevřeno za symbolických 20 korun a předvede výstavu betlémů – od tradičních slaměných až po rybí betlém v nadživotní velikosti.

Mikulášským bálem bude ve středu hýřit Plechárna na Černém Mostě. Kromě nebeské diskotéky a pekelné fireshow je připraven i básničkomat. „Tohle magické zařízení funguje úplně jednoduše. Stačí si k básničkomatu sednout a říct mu pár veršů. Nezáleží, jestli vašich, nebo od někoho jiného. Takže až vyrazíte na naši mikulášskou, nacvičte nějakou hezkou básničku,“ lákají pořadatelé z komunitního centra. A dodávají, že ani básničkomat není ťulpas a podobně jako Mikuláš reaguje na lumpárny a sprosté básničky bramborou nebo uhlím. 

Netradiční pojetí mikulášské besídky nabídnou 5. a 6. prosince i Mikulášská jatka Cirku la Putyka. Pokud vaše dítě pomalu přestává věřit na kouzla, při tomto představení se mu může díky pohledu na čerty skákající až ke stropu, anděly poletující u stropu a zářicího Mikuláše víra aspoň na chvilku vrátit.