Kromě uměleckých vystoupení budou moci návštěvníci festivalu shlédnout doprovodný program zaměřený na duševní zdraví. První ročník se konal v roce 1992. Podrobný program je na www.meziploty.cz.

„Jsem rád, že se festival termínově vrátil do května. Unikát je, že se podařilo vymyslet projekt, který je zábavou a zároveň pomáhá. Spousta doprovodného programu je zaměřena na témata, která nám denně přerůstají přes hlavu," řekl Kozler. Nejedná se o patetickou akci, pak by se nepodařilo ten problém zpopularizovat.

Areál bude mít pět zón

V loňském roce festival navštívilo zhruba 10 tisíc návštěvníků, podle Kozlera by jich letos mohlo být ještě víc.

Areál bude rozdělen do pěti zón. V Central parku budou vystupovat umělci nejpopulárnějších žánrů, ve Street Art Zone to budou hiphopeři, elektroswingaři či hudebníci hrající funky, třetí je Alternativní zóna, rodiny s dětmi mohou do rodinné zóny na divadelní představení či workshopy a poslední je zóna s názvem Divadlo za plotem.

Praha přispěla částkou 700 tisíc

Kromě uměleckých zón, budou součástí také zóny srdce, kde se lidé mohou setkat s odborníky a seznámit se zajímavostmi z oblasti duševního zdraví. Zóny jsou čtyři a zabývají se tematicky jak duší, tak například i drogami nebo láskou a partnerskými vztahy. „Hlavní zdroj je zábava, díky níž umožníme lidem kontakt s odborníky," řekl Kozler.

Festival zaštítilo hlavní město a přispělo částkou 700 tisíc korun. „Taková akce, která spojuje lidi různého ražení a smýšlení, a to zdravé i nemocné, je ku prospěchu společnosti a celé Prahy. Rádi bychom nadále tuto akci a jí podobné podporovali. Předpokládám, že podle programu a složení účinkujících i odborníků očekáváme velkou účast návštěvníků," řekl Wolf.

Čtěte také: Květnové Mezi ploty: bohnický festival se vrací k jarnímu datu