Oprava tříkolejné trati, která je součástí mezinárodního koridoru Berlín-Praha-Vídeň, umožnila bezproblémový průjezd osobním i nákladním vlakům. Práce podle Nejezchleba zahrnovaly výměnu staré železniční infrastruktury, kolejových svršků, sanaci železničního spodku, trakčního vedení a zabezpečovacího zařízení.

Jde o koridorový úsek 

Trať mezi Běchovicemi a Úvaly se díky tomu dostala na úroveň ostatních koridorových úseků. Pro cestující to znamená pohodlnější bezhlučnou jízdu i mírné zrychlení dopravy v řádu minut, protože vlaky mohou nyní dosahovat rychlosti až 160 kilometrů v hodině.

Podle hlavního stavbyvedoucího Tomáše Johna byla rekonstrukce náročná na bezpečnost práce, protože jde o tříkolejnou trať. Nejsložitější bylo pracovat na prostřední, takzvané nulté koleji za situace, kdy po levé i po pravé straně jezdí bez přerušení v obou směrech vlaky.

Komplikovaná situace v Úvalech 

Složitá situace byla kvůli rekonstrukci hlavně v Úvalech, kde bylo nutné uzavřít přejezd na průtahu městem a podjezd v ulici Na Spojce. Město se tak prakticky rozdělilo na dvě části, potíže měli i chodci a obchodníci. Podle Johna byla uzavírka nutná kvůli tomu, že tento úsek je velmi frekventovaný.

„Ukázalo se, že je lepší úplně uzavřít železniční přejezd, nechat spuštěné závory, jelikož se dalo jednoduše spočítat, že ty závory jsou během hodiny otevřeny tak na deset minut maximálně, což nepřispívalo k bezpečnosti. Tak se na dobu asi šesti měsíců Úvaly úplně rozdělily na dvě části," řekl John.

Čtěte také: Středočeský kraj zřídil komisi k zákazu vjezdu kamionů do Prahy