Ten je nutné vykoupit kvůli pokračující stavbě tunelu, což se doposud nepodařilo. Ohroženo tak může být zejména otevření průchodu ze stanice metra Hradčanská pod železniční tratí do ulice Dejvická. „Jedná se o jeden z dílčích problémů na stavbě, souvisí to s ní však jen okrajově,“ informoval František Polák, mluvčí společnosti Metrostav, která Blanku staví.

Možná včas neotevřou podchod

Podle jeho slov se v nejhorším případě nesplní termín kompletního zprovoznění okolí stanice metra Hradčanská, které se plánuje na září letošního roku. „Může se opravdu stát, že to nestihneme. Muselo by se pak i nadále chodit přes trať, jako je tomu dnes, ale to není žádná tragédie,“ pokračoval Polák. Na zásadní termíny, jako je zprovoznění celého komplexu, to nebude mít v žádném případě vliv.

Pozemek, který potřebuje město získat, byl v minulosti skladem stavebnin, vlastnění společností Stavebniny Investis. Ta ale podle serveru iHNed.cz, který o problému informoval jako první, loni na jaře zkrachovala a město se nejdříve pět let nedokázalo dohodnout na jeho koupi s majiteli společnosti a poté ani s jejím insolvenčním správcem.

Kromě Hradčanské by měla letos omezení v provozu z důvodu stavby Blanky skončit také na Letné, zde se návrat k normálu plánuje na letní měsíce. Před několika dny zde byla dokončena prorážka tunelové trouby.