Podle loňských informací podniku neznámý pisatel v e-mailu například vyhrožoval členům komise, že půjdou do vězení, pokud rozhodnou o vyloučení nabídky sdružení firem PORR, VINCI a Marti (PVM).

"Mohu potvrdit, že se případem zabýváme. V současné chvíli je věc ve stadiu prověřování a z tohoto důvodu nebudeme poskytovat žádné bližší informace," uvedla nyní policejní mluvčí.

Případ se týká druhé části stavby linky metra D od Olbrachtovy po Nové Dvory, kolem které panují spory. U ÚOHS napadlo tendr na stavební firmu mimo jiné i vyloučené sdružení PVM, úřad a následně také představenstvo DPP pak výběr dodavatele zrušily. Dopravní podnik nicméně s rozhodnutím antimonopolního úřadu nesouhlasí a podal proti němu rozklad.

Tendr jako takový je stále platný a podnik ho plánuje znovu vyhodnotit. Antimonopolní úřad kromě toho k tendru vede ještě další správní řízení, a to o návrhu proti vyloučení PVM z tendru, ve kterém zatím nerozhodl.

Stavba nové linky metra začala v roce 2022. Ve výstavbě je kilometrový úsek mezi stanicemi Pankrác a Olbrachtova. Navazovat má právě úsek z Olbrachtovy na Nové Dvory. Jako poslední bude vybudován úsek z Nových Dvorů do Depa Písnice. Původní předpoklad dokončení byl rok 2029, kvůli sporům se ale pravděpodobně posune.