Společné měly přitom víc, než by leckdo očekával. Nejen to, že se po dobu zásahů záchranných složek zhruba na hodinu zastavily mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Českomoravská, načež dopravní reagoval prodloužením tramvajové linky číslo 6 až na Vysočanskou. Stejný byl i muž, který to měl na svědomí!

Čtěte také: V Hloubětíně skočil muž pod metro, část trasy B hodinu stála

Muž zůstal pod soupravou 

Čtyřicetiletý cizinec v obou případech přežil. V pátek ho záchranáři ho odváželi na urgentní příjem vinohradské nemocnice a podezřením na poranění hlavy, páteře a vnitřních orgánů. Napodruhé – ve středu ráno – putoval do střešovické vojenské nemocnice s poraněním lebky, mozku a pánve. Pacienta, který byl ve vážném stavu, lékařka uvedla do umělého spánku.

K druhému skoku pod metro se muž odhodlal devět minut před šestou. Zůstal pod soupravou, odkud ho poměrně rychle vyprostili hasiči – bez toho, že by bylo nutné vlak rozpojovat. Následně se pacienta, kterému na stejném místě pomáhali už před pěti dny, ujali záchranáři. Plný provoz se podařilo obnovit pět minut po sedmé. Okolnosti obou událostí zůstávají v šetření policie – zdá se ale téměř jisté, že za nimi byl sebevražedný úmysl.

Muž utrpěl vážná zranění 

Více než na hodinu si pak vyžádala přerušení provozu mezi stanicemi Černý Most a Českomoravská tragédie ve stanici Hloubětín. Tam pod přijíždějící soupravou v sobotu odpoledne zemřel 48letý muž. Utrpěl vážná zranění, jimž na místě podlehl; pomoci už mu možné nebylo.

I tato tragédie zůstává předmětem šetření. Zkušenosti z minulosti nicméně ukazují, že v případě pádu člověka do kolejiště metra, pokud k němu dojde bezprostředně před soupravou přijíždějící do stanice, zpravidla nejde o nehodu, ale o úmysl ve snaze skoncovat s životem. V některých letech je dokonce patrné, že tyhle události přicházejí ve vlnách: docela často to bývá na přelomu zimy a jara a na sklonku léta.