Městský soud v Praze od minulého pondělí projednal tři z 15 podaných stížností na volby v hlavním městě. Ani jedné z nich nevyhověl. Již v pondělí zveřejnil na své úřední desce rozhodnutí, kterým odmítl návrh na neplatnost voleb kvůli údajné manipulaci s volebními lístky při jejich sčítání v jednom z okrsků v Praze 6.

V pátek pak odmítl návrh na neplatnost voleb do zastupitelstva Prahy 5 a zamítl návrh na neplatnost voleb do zastupitelstva čtvrté městské části.

V prvním případě městský soud návrh odmítl jako předčasný. Žalobce jej totiž podal 19. října, toho dne ale Státní volební komise teprve vyhlásila výsledky voleb. Desetidenní lhůta na podání stížností podle soudu začala až počátkem následujícího dne.

Praha 5: Návrh byl podán pozdě

Návrh na neplatnost voleb do zastupitelstva páté městské části soudní senát odmítl s tím, že byl naopak podán pozdě. Žalobce jej sice poslal poštou 29. října, k soudu ale dorazil až 1. listopadu, tedy po uplynutí lhůty. Návrh zpochybňoval volební výsledek v jednom z okrsků Prahy 5. Žalobci se totiž zdálo divné, že zde sociální demokraté získali pouze 2,86 procenta hlasů.

Stížnost, která se domáhala určení neplatnosti voleb do zastupitelstva Prahy 4, soud zamítl. Navrhovatel namítal, že stávající starosta čtvrté městské části Pavel Horálek (ODS) rozeslal dopis, který byl doručen lidem den před volbami.