Zmíněných 100 milionů korun půjde ze dvou plánovaných investic, a to dostavby ústřední čistírny odpadních vod a tunelu Blanka. Tyto peníze Praha letos nestihne utratit.

Nejvyšší částku schválili zastupitelé pro školství, do něhož poputuje 358,66 milionu korun. Peníze školy použijí například na rekonstrukce, dostavby chybějících tříd nebo na opravy kuchyní. „Zejména okrajové městské části mají problémy s kapacitou školských zařízení," uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová (ANO), která materiál zastupitelům předložila.

Dalších 18,575 milionu korun půjde do sociální oblasti. Peníze dostane mimo jiné Praha 8 na stavbu domu sociálních služeb a Praha 3 na rekonstrukci kotelny a rozvodů vody. Zbylých 22,765 milionu korun půjde do dalších projektů, třeba na opravu dětského hřiště v Kolodějích či vodárenské věže v Praze 7.

Praha letos vynaloží na investice 11,2 miliardy korun, tedy o něco více než loni. Město počítá s celkovými výdaji 56,3 miliardy a příjmy 42,1 miliardy. Schodek pokryje příspěvek od státu. V prvním čtvrtletí letošního roku Praha hospodařila v rozpočtovém provizoriu.