Sdělil to Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Ta se od začátku pandemie potýká s úbytkem cestujících.

V pracovní dny se na lince metra A interval v ranní špičce zkrátí z nynějších 180 na 140 sekund a v odpolední pak o půl minuty na 180 sekund. Na trase B to bude ze 160 na 140 sekund ráno a odpoledne o půlminuty na 150 sekund. Na nejvytíženější lince C pojedou vlaky v ranní špičce po 115 sekundách namísto nynější 130 a v odpolední namísto 155 po 145 vteřinách. Zkrátí se interval také v době tzv. sedla, tedy mezi ranní a odpolední špičkou.

U tramvají se zkrátí intervaly v odpolední špičce pracovních dnů z deseti na osm minut. Páteřní linky číslo 9, 17 a 22 budou mít interval namísto pěti pouze čtyři minuty. "Ranní špička je u tramvajových spojů už nyní vypravována podle jízdních řádů plném rozsahu provozu, stejně jako sedlové období mezi špičkami," sdělil Drápal.

Městské autobusy pojedou v pracovní dny v ranních špičkách na páteřních linkách po pěti až šesti minutách a odpoledne po sedmi až osmi. "U vybraných linek, např. 125 ze Skalky na Smíchovské nádraží, 131 z Bořislavky na Hradčanskou nebo 137 z Malé Ohrady do zastávky Na Knížecí dojde ke zkrácení intervalů také o víkendech," uvedl Drápal.

Na autobusových linkách 100 ze Zličína na Letiště Václava Havla a Airport Expressu z hlavního nádraží na letiště zatím zůstane částečně omezený provoz. Důvodem je úbytek turistů způsobený covidem. "Obnovení plného provozu v uvedených případech očekáváme následně dle aktuálního vývoje poptávky," dodal Drápal.