„Domníváme se, že by bylo lepší rozvíjet činnost centra směrem ke specializované péči o lidi bez domova," řekl Kabický. V minulých letech se přitom do působnosti centra dostaly také služby, které jsou zaměřeny na jiné oblasti. Takové služby by se podle Kabického mohly osamostatnit tak, aby nezůstávaly finančně závislé pouze na městě, ale mohly čerpat dotace také ze státního rozpočtu a z jiných zdrojů.

Provoz centra sociální služeb stojí Prahu ročně desítky milionů korun. Letos je to částka převyšující 75,5 milionu korun. Centrum zajišťuje provoz několika azylových domů, bezdomovecké lodi Hermes, organizuje terénní programy, poskytuje informační a poradenské služby. Na linku důvěry i rodinné centrum Riaps, které vznikly v roce 1991, se obracejí lidé, kteří se ocitnou v krizových životních situacích. K dispozici jim jsou odborníci z řad lékařů, psychiatrů a psychologů.

Hlavní město má v letošním rozpočtu na zdravotnickou a sociální oblast připravenu částku přesahující 1,3 miliardy korun. Peníze míří na péči o seniory, postižené lidi, drogově závislé, bezdomovce i na provoz záchranné služby. Náklady se rok od roku zvyšují. Město přitom podle Kabického není schopné trvale takový rozsah péče financovat z vlastních zdrojů. Chystají se proto také další změny v systému sociální péče.