Zástupce MC Michal Martínek tvrdí, že stavba byla a je legální a má veškerá nezbytná povolení.

„Monstrózní konstrukci dělníci odmontovali a odvezli. Na popud stavebního úřadu Prahy 5. Naznačili mi ale, že se zase brzy vrátí,“ řekla den po protestním happeningu Anežka Hradilková, obývající jeden z posledních domků památky Buďánka.

„Bojím se, že si nedělali legraci. Na místě nechali betonovou patku s přívodem elektřiny,“ dodala.

„Stavební úřad nařídil demontáž konstrukce. Zřejmě našel nesrovnalosti ve stavebním povolení,“ konstatoval minulý týden místostarosta Prahy 5 Jiří Vejmelka (VV).

„Reklamní plocha se možná vrátí. Musíme si ale nejdřív vše vyjasnit se stavebním úřadem. Pokud bude problém na naší straně, vše odstraníme a omluvíme se,“ sdělil Martínek.

Martínek: Ještě jsme nestavěli špatně. Dáváme si na to pozor

Dodal, že v případě pochybení MC by byla obnovena zeleň, která kvůli instalaci reklamní plochy musela zmizet. „Místo obnovíme a zkultivujeme,“ zdůraznil zástupce MC. Podle něj se ovšem ještě nestalo, že by MC pochybila. „Ještě jsme nestavěli špatně. Dáváme si na to pozor,“ uzavřel Martínek.

Svůj nesouhlas s umístěním světelného megaboardu na hranici památkové zóny minulý týden vyjádřilo několik desítek lidí včetně známých osobností. Mezi účastníky se objevil například režisér Jiří Menzel, či herci Ivan Trojan a Boris Hybner. Také zástupci radnice deklarovali podporu protestujícím a vůli megaboard odstranit.

„Kromě toho, že je absurdní postavit billboard v památkové zóně, je tu i jiný aspekt. Reklama stojící v blízkosti rušné křižovatky Plzeňské ulice je velmi nebezpečná pro chodce i pro motoristy,“ vysvětlila Hradílková.

Čtěte také: Megaboard přes noc zmizel z památkové zóny