VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti matfyzu si polepší

TROJA, LIBEŇ - Okolí křižovatky Pelc-Tyrolka už získává konkrétní rysy. Vedle vyústění tunelu Blanka a křižovatky na Pražském okruhu se počítá i s rozšířením stávajícího areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Vyplývá to z urbanistické studie, kterou si nechal vypracovat magistrát a nedávno ji odsouhlasilo také vedení městské části Praha 8.

2.10.2007
SDÍLEJ:

POHLED DO BUDOUCNOSTI. Kloubí v sobě dopravní řešení městského okruhu i možnost vzniku minikampusu Univerzity Karlovy.Foto: Vizualizace: VHE a spol. - architektonická kancelář s.r.o.

Univerzita plánuje minikampus

„Tunel Blanka bude vyúsťovat v předmostí nového trojského mostu, počítá se zde s novými plochami určenými pro sportovní aktivity a s parkovou zelení. Rovněž bude optimalizována trasa autobusů městské hromadné dopravy v areálu Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy,“ popisuje hlavní části studie architekt Prahy 8 Petr Mareš.

V současné době prochází studie připomínkami, již nyní je ale jasné, že umožní rozšířit stávající areál kolejí a matematicko- fyzikální fakulty. Ten by v budoucnu mohl mít více než dvojnásobnou rozlohu. Studie v rámci areálu univerzity počítá se dvěma rozsáhlými sportovišti. Dva osamělé panelové domy by měla doplnit přístavba několika dalších budov, které by mohly sloužit k dalšímu ubytování studentů nebo k rozšíření počtu učeben. Místo by se tak mohlo stát jedním z minikampusů, které chce Univerzita Karlova v Praze budovat.

Pelc-Tyrolka získala urbanistickou studii již v roce 1998. Nové zpracování si podle architekta Prahy 8 Petra Mareše vyžádaly aktuální stavební projekty. Nyní studii čeká zapracování připomínek, poté bude následovat na jejím základě změna územního plánu.

Řešené území zahrnuje katastrální území Libeň a Troju a dotýká se tak městských částí Praha 8, Praha 7 a Troja. Jižní hranici tvoří pravý břeh Vltavy, na západě je hranice vedena podél areálu baseballového klubu SaBaT k stávající zástavbě v ulici Trojská. Severní hranici tvoří zástavba a areál při ulici Pod Lisem a Povltavská. Dále hranice vede pod návrším Dlážděnky k ulici V Holešovičkách, po západním svahu Bílé skály k vjezdu do železničního tunelu a zpět k Vltavě.

2.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Petr Gazdík.
5

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Schwarzenberg: Lidé očividně raději slyší sliby než pevní postoje

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů.

Přibývá krádeží drahých kol na objednávku, potvrdily pojišťovny

Hodnota ukradených kol klientů pojišťoven v Česku v letošním roce vzrostla. Častěji se kradou dražší, předem vytipované bicykly, na něž se soustředí organizované skupiny zlodějů, vyplývá z ankety ČTK mezi tuzemskými pojišťovnami.

Praha volí jinak než zbytek země. Potvrdí se to i letos?

Obyvatelé hlavního města v minulosti hlasovali výrazně „pravicověji“ než lidé z ostatních regionů. Očekává se to i tentokrát, jak potvrdila také naše předvolební sonda. Praha je tradiční baštou pravice a liberálně orientovaných stran. Minulé parlamentní volby v roce 2013 opanovala v hlavním městě TOP 09. Hlasovalo pro ni přes 23 procent voličů, zatímco na celostátní úrovni jen 12, což stačilo na republikové čtvrté místo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení