Podobné věci byly kvidění při sobotním malostranském masopustu.

Tradiční akce odstartovala hodinu po poledni na Loretánském náměstí před hostincem Učerného vola. Maškarní průvod skapelou oficiálně vypustil do ulic starosta Prahy 1Petr Hejma. „Protože se masky chovaly mravně, mohly vyrazit do ulic,“ prohlásil súsměvem starosta, sám převlečený do historického kostýmu konšela.

Průvod se vydal směrem do Nerudovy ulice a na Malostranské náměstí. Cestou proběhlo několik zastávek ve vyhlášených malostranských hospodách. Ty účastníkům reje posloužily kaklimatizaci při sestupu do údolí Vltavy. Kolem stovky rozjuchaných masek dorazilo po třech hodinách na Kampu. Tam příchod postního období účastníci veselice přivítali opékáním selátka a popíjením piva či medoviny. Na pódiu se při tom vystřídalo několik kapel, které dokázaly veselý dav rychle roztančit. „Počasí nám přálo a všichni se skvěle bavili,“ byl sakcí spokojen starostaHejma.

Veselo bylo i ve Stodůlkách

Masopustní veselí ovládlo idalší části metropole, například Prahu 13.Stodůlkami a okolím prošly vsobotu odpoledne hned tři masopustní průvody. Od radnice na Slunečním náměstí vNových Butovicích, Základní umělecké školy ve Stodůlkách a restaurace Čertův mlýn na Velké Ohradě vyrazily desítky maškar a muzikantů, aby zakončily svůj rej společnou slavností uMístního domu dětí a mládeže vBronzové ulici.