Tradiční Malostranské masopustní veselí sprůvodem masek zavítá už tuto sobotu do pravobřežní části historického centra Prahy.

Sraz masek je mezi 13:00a 13:30 před hostincem Učerného vola na Loretánském náměstí. „Budou–li se chovat masky mravně, tak vpůl druhé vydám souhlas kzahájení jejich průvodu směrem na Kampu,“ sdělil Deníku starosta Prahy 1PetrHejma.

Na náměstíčko uKarlova mostu by měla pestrá skupina dorazit v15:30 hodin. Při pomalém sestupu od Hradu budou masky inávstěvníci zpívat a tančit za dopovodu Pražského pouťového orchestru.

Masky se po cestě občerství

„Je to veliká legrace. Lidé se dokáží odvázat a dobře pobavit,“ řekl Petr Potůček zMalé Strany, který se průvodu masek účastní každoročně.

Během sestupu je připraveno několik aklimatizačních zastávek. Účastníci tak dočerpají energii nejen vpivnici Učerného vola, ale také vkrčmě Usedmi švábů, vBaráčnické rychtě, Utří černých růží, vpivnici Uhrocha, vMalostranské caffeterii, vJo´sbaru a vrestaurarnu UGlaubiců.

Po příchodu na Kampu bude od 15:30 veselice srejem masek pokračovat.

Hostesky rozdají Deník

Návštěvníci se na akci určitě nudit nebudou. Na pódiu vystoupí kapely Dívčí Šraml, Hogo fogo, romská kapela a také HafDivadlo. Každý, komu při zábavě vyhládne, uvítá stánky skoblihami, gulášem, jitrnicemi, domácími sýry, trdlem, medovinou a svařákem.

Pod Karlovým mostem bude kvidění také záchranná stanice dravých ptáků a sov. Knepřehlédnutí budou sličné hostesky Pražského Deníku, které budou lidem rozdávat sobotní vydání.

„Věříme, že vyjde počasí a lidé se přijdou pobavit. Zdejší masopust patří vporování sostatními ktěm nejoriginálnějším,“ dodal starosta PetrHejma.

Malostranské masopustní veselí

Sraz vsobotu 9.února mezi 13.00– 13.30hod. před hostincem Učerného vola naLoretánském náměstí 1na Hradčanech.

Trasa průvodu:

Loretánské náměstí-Hradčanské náměstí- Nerudova ulice-Zámecká ulice-Thunovská ulice - Sněmovní ulice-Horní Malostranské náměstí -

Mostecká ulice-Karlův most-schody na Kampu - Kampa náměstí

Zastávky na trase:

Pivnice Učerného vola, Loretánské náměstí

Krčma USedmi Švábů, Jánský vršek 14

Baráčnická rychta, Nerudova 13

UTří Černých Růží, Zámecká 5

Pivnice UHrocha, Thunovská 10

MALOSTRANSKÁ CAFFETERIA, Malostranské nám. 9

JO’SBar & GARÁŽ, Malostranské nám. 7

Restaurant UGlaubiců, Malostranské nám. 4

Program na Kampě pod Karlovým mostem:

12.00– 15.30čekání na průvod masek při hudbě

15.30– 18.00veselice srejem masek

Průvod masek a veselici doprovází Pražský pouťový orchestr.