Nevyužívaná lávka pro pěší ve stanici Vltavská.
Druhá etapa rekonstrukce metra Vltavská už příští týden. Bude se bourat i lávka

Svatomartinské hody nabídnou i pražské víno. Ročník 2017 slibuje „velká vína“. „Salabka připravila pro první ochutnání ročníku 2017 jedno mladé víno. Jedná se o mimořádně aromatický, krásně šťavnatý Müller Thurgau,“ prozradil Tomášek.

Dvořákovo nábřeží v Praze.
U Dvořákova nábřeží vylovili z Vltavy mrtvolu. Příčinu smrti určí pitva

Ovšem právě kvůli tomu, že očekávají mimořádný ročník, uvolnili do prodeje pouhých 111 lahví. Ty bude možné koupit zítra přímo na Salabce v Troji, nebo na svatomartinských hodech na náměstí Jiřího z Poděbrad. Smutnit ale nemusí ani ten, na koho by se nedostalo. Na Jiřáku, ale i spoustě dalších míst v Praze, budou po celý den k dostání skvělá vína z českých i moravských sklepů, a k tomu tradiční vypečené husy.

Kde v sobotu ochutnáte husu a víno?

InfografikaZdroj: Deník

Ilustrační foto
Kuřáci mají další problém. Nezabírají jim léky

Legenda o sv. Martinovi i řízené degustace

Přímo na břehu Vltavy, pod vyšehradskými skalami, si vychutnají to nejlepší z nabídky 25 vinařství ti, kteří zavítají na Svatomartinskou slavnost na náplavku Rašínova nábřeží. „Víno budeme pít výhradně ze sklenic, což mu dává co do chuti nejen vyniknout, ale eliminuje se tím výrazně také druhotný odpad,“ popsal organizátor slavností i přilehlého farmářského trhu Jiří Sedláček. Při přípravě akce myslel i na vegetariány. Kromě hus a mořských plodů budou v prodeji i bezmasé pokrmy.

Připomenutí 17. listopadu 1989
Památku 17. listopadu připomene několik akcí, Zeman bude doma

Tradiční kombinaci lehkého vína a tučných hus připravili na zítřek rovněž v Národním zemědělském muzeu. Kdo zavítá na Letnou, může si navíc za snížené vstupné 50 korun prohlédnout celé muzeum. Součástí akce bude také řízená degustace. S tradicí svatomartinských zvyků našich předků se seznámí ti, kteří dorazí na posvícení do Archeoparku Liboc. Součástí programu budou ukázky ze života svatého Martina, jakož i ukázky historických zbraní a zbrojí.

Výstaviště. Ilustrační foto.
Levé a pravé křídlo Průmyslového paláce se mají o víkendu otevřít