A Klokani už střílejí i branky, chabá produktivita je trápila v loňském ročníku. „Góly dáváme, ale pořád jich není moc. Máme na čem pracovat,“ uvědomuje si kouč zelenobílých Martin Hašek.

Za sebou máte třináct kol. Je pro vás třináctka zatím šťastná, nebo nešťastná?

Jsme nyní za první třetinou soutěže a už máme 18 bodů. Kdybychom byli ve zbytku sezony stejně úspěšní, tak jich získáme přes 40, což by bylo fantastické. S bodovým ziskem tedy být spokojeni můžeme. Máme ale za sebou i zápasy, z kterých jsme mohli vytěžit více. Ale i takové, kdy jsme uspěli jen s velikým štěstím. Vše, co teď máme, jsme si poctivě vykopali, v každém utkání nechá mužstvo na hřišti úplně všechno a tím třeba nahrazuje trochu menší fotbalové dovednosti.

Vybavíte si duel, jehož výsledek vás opravdu mrzí?

Když odpovím rychle a bez rozmýšlení, poslední zápas s Olomoucí, ve kterém jsme remizovali. Ale také domácí prohra s Jabloncem vůbec neodpovídala dění na hřišti. Na druhou stranu jsme brali všechny tři body proti Slovácku s velikým štěstím.

Na začátku sezony se dlouho probírala vaše střelecká mizérie, která je zdá se pryč. Souhlasíte?

Měli jsme sérii, kdy jsme nedali žádný gól, teď je střílíme, ale pořád jich není moc. V tom ohledu máme na čem pracovat. Rádi bychom jich dávali více než žádný nebo jeden. Fanoušci chodí na fotbal především kvůli brankám a rádi bychom jim dělali více radosti. Snažíme se, musíme být pokorní, pokud budeme pracovat poctivě, zvedne se to.

Doma bodujete pravidelně, na rozdíl od venkovních duelů, který jste letos vyhráli jediný. Jsou hlavním zlomem vaši fanoušci a bouřlivá kulisa v Ďolíčku?

Většina mužstev dělá doma více bodů než venku a pro nás to určitě platí také. Na podzim jsme venku vyhráli jednou, ale body získávali. Po jednom jsme přivezli z Brna, Teplic nebo Sparty. Výhru máme ale jen jednu. Bohemka předtím venku rok nevyhrála, takže tady je prostor pro zlepšení. I když je důležité vyhrávat hlavně před vlastními fanoušky.

Před vámi jsou tři kola. S čím byste byl spokojený?

Ve hře je nula až devět bodů. Je setsakramentský rozdíl skončit podzim s 18 nebo 27. Nechci se držet při zdi, ale ani nebýt nenasytný, takže řeknu čtyři body a vše, co by bylo navíc, bude skvělé. Hrajeme dvakrát venku, takže základ je udělat tam jeden bod a vyhrát doma. Takový je náš minimální plán na poslední tři podzimní kola.

Bavili jste se před sezonou o konkrétním umístění?

Chceme se hlavně zachránit a nehrát o sestup, abychom mohli v klidu pracovat. Vše je o penězích, kterých Bohemians nemají na rozhazování. 

Přesto rádi byste v přestupním období posílili?

Nemáme rozpočet na to, abychom si mohli vyskakovat, ale kádr určitě nemá definitivní podobu. Když přijde nový trenér, tak chce přetvořit hru k obrazu svému. Na můj styl jsou potřeba určité typy hráčů, kteří v Bohemce moc nebyli. Rychlostní typy. Takových bychom potřebovali více, ať jsme zastupitelní při kartách nebo zranění a můžeme i během zápasů kvalitně dostřídávat. Čeká nás ještě dost práce, ale po tomto přestupním období by se náš kádr mohl blížit té podobě, jakou chceme. Ať si můžeme říct „Tak, tohle je teď Bohemka“.

Na čem stojí váš styl? Na bojovnosti?

Každý o nás říká, že jsme bojovníci a chodíme do soubojů, ale to není naše nejsilnější stránka. Já chci, aby nás veřejnost vnímala jako pokorné a pracovité mužstvo, které hraje rychlý fotbal, je hladové, úspěšné v ofenzivně a dává hodně gólů. K takové tváři se chceme dostat.

Cítíte, že už Bohemians berou soupeři jako silného soupeře?

Věřím, že už se pohled na naši hru začíná trochu měnit a soupeři nás budou brát ještě více vážně.

Na závěr odbočme od vašeho týmu. Je podle vás o titulu už rozhodnuto?

Ano. Na 99 procent získá titul Plzeň. Cokoliv jiného by bylo doslova brutální překvapení.