Vyšehradský železniční mostMám rád, jak zní. Ať už rachtá svými prkny, když po něm člověk přechází, nebo duní a skřípe, když se přes něj valí vlak. Bydlím nedaleko a od práce si čistím hlavu během nejčastěji právě po náplavce pod železničním mostem směr Vyšehrad.

close Železniční most. info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in

Hlubočepské lomy a Prokopské údolíNejvětší geologické drama Prahy. Chodím tam celé roky a nikdy se mi ta místa neomrzela. Nefalšovaná Marlboro country uprostřed metropole.

close Prokopské údolí. info Zdroj: DENÍK/ Dimír Štastný zoom_in

Severní špička Střeleckého ostrovaNejlepší pražská pláž s výhledem na Kampu, Karlův most a v letních dnech také na tisíc šlapadel, loděk a plastových zvětšenin labutí kroužících neúnavně kolem.

close Střelecký ostrov. info Zdroj: DENÍK/ Martin Divíšek zoom_in

Sad nad Strahovským klášteremZapadlý kout Petřína a přitom jeden z nejkrásnějších. Hned za hradbami, kde se dá příjemně číst nebo pospávat. Nebo pozorovat Prahu, která se někde pod kopcem přelévá jako oceán.

close Oblíbená místa  Marka Šindelky - sad na Strahovským klášterem. info Zdroj: Archiv VLP / Šťastný Vladimír zoom_in

Pasáž mezi ulicemi Spálená a OpatovickáJe to moje oblíbená pražská zkratka. Nenápadný průchod několika činžáky a dvěma vnitrobloky, z obou stran skvěle zamaskovaný, takže se nestává, že by do těch míst zabloudily nějaké selfie-tyče.

close Oblíbená místa Marka Šindelky: pasáž mezi ulicemi Opatovická a Spálená info Zdroj: Deník / Divíšek Martin zoom_in