„Očekávané otevření bylo posunuto, po dořešení administrativy tak Manifesto konečně otevřelo brány veřejnosti v pátek 3. září od 17 hodin,“ uvedla Radka Ondráčková z Manifesta.

Na místě, kde roky fungovala vietnamská tržnice nyní tržiště nabídne restaurace a pivní bar. „Vznikne zde panasijská sekce. Budeme mít japonský street food i korejskou kuchyni,” prozradil Martin Barry, který se coby zakladatel projektu podílí i na výběru podniků.

Celý prostor, kde nebude chybět bazének, by měl také výrazně zezelenat – kromě vysázených stromů a popínavých rostlin vznikne třeba zelená stěna, která oddělí Manifesto Anděl od rušné ulice. Novinkou bude též hydroponická farma v kontejneru, kde porostou bylinky nebo listová zelenina. Plodiny využijí kuchyně i bary. Manifesto zůstává i nadále bezhotovostním.

„Anděl je přesně ta lokalita, která si podobný projekt zaslouží. Upřímně se těším, protože Manifesto areál bývalé vietnamské tržnice oživí a výrazně promění i strukturu návštěvníků, což se příznivě odrazí také na pocitu vyšší bezpečnosti,” uvedla starostka městské části Renáta Zajíčková (ODS).

„Manifesto Anděl je náš dosud nejambicióznější a nejudržitelnější projekt a několik splněných snů najednou,“ řekl Barry.

Pozemek patří dopravnímu podniku, tým Manifesta kromě spolupráce s radnicí Prahy 5 obnoví také fungující tandem se společností Penta Real Estate, která byla u vůbec prvního dočasného projektu na Florenci.

Penta investments je vlastníkem společnosti Vltava Labe Media vydávající Pražský deník