Ten nově návštěvníkům nabízí možnost zahřát se ve čtyřech vytápěných igelitových iglú. Posedět v nich může kdokoli, pokud je uvnitř volno. Za 150 korun na hodinu je možné si iglú rezervovat předem přes internet. Zimní Manifesto je v provozu vždy od čtvrtka do neděle. Unikátní prostor bude fungovat do 23. prosince a poté nejspíš otevře až v březnu.

Chladnějšímu počasí je uzpůsobená nabídka nápojů jeden velký stánek například nabízí punče, grogy a svařené víno. Vedle asi dvacítky obchůdků s jídlem se v předvánočním Manifestu viditelně navyšuje nabídka dárkového zboží, jako jsou ozdoby, designová móda nebo vlněné rukavice. Do Štědrého dne by se mělo na trhu vystřídat kolem stovky prodejců.

Jídlo především

Největším lákadlem ale zůstává kvalitní jídlo. „Dáváme prostor jak osvědčeným hvězdám v čele se šéfkuchařem Mattem de Carlim a jeho stánkem Ryba je ryba, tak novým ambiciózním projektům,“ sdělila za organizátory Manifesta Radka Ondráčková.

Takovým odvážným start-upem je stánek mladých Čechů vietnamského původu, prodávající za 150 korun porci polévky pho, vydatného vývaru s bylinkami a nudlemi. „Pokud se tady osvědčíme, zkusíme otevřít nějaký dlouhodobější podnik,“ svěřil se jeden ze začínajících podnikatelů.

Manifesto je prvním areálem v Česku s čistě bezhotovostní platbou a potrvá s pauzami maximálně do zahájení plánované výstavby na pozemcích skupiny Penta. „Zájem lidí dokazuje, že to celé má smysl. Podařilo se oživit komplikovaný prostor pod magistrálou dřív, než jsme začali stavět základy první budovy od Zahy Hadid,“ zhodnotil přínos Manifesta ředitel divize Penta Real Estate Petr Palička.

Zimní Manifesto chystá i řadu jedinečných akcí, jakými budou koncerty, ale i speciální gastronomické ukázky - přespříští neděli třeba den japonské rybí kuchyně.