Malé strany, které chtějí společně usilovat o zisk křesel na pražské radnici v podzimních volbách, oznámí v úterý, kdo bude společnou tváří jejich kandidátky a případným primátorem. Šéfka pražské organizace zelených Petra Kolínská ČTK řekla, že jednání nyní finišují a ona nechce jejich výsledek ovlivňovat přes média. Nepotvrdila ani informaci serveru Parlamentní listy, že by za koalici Strany zelených, SNK-ED, EDS a lidovců mohl kandidovat bývalý ředitel zoo Petr Fejk.

Petr Fejk prý kandidarutu odmítl

Předseda SNK ED v Praze Jiří Witzany ČTK nicméně řekl, že strany s Fejkem jednaly. „Nelze to popřít, ale jednání bylo uzavřeno,“ uvedl Witzany. Podle něj Fejk, který je nyní ředitelem České národní budovy v New Yorku, kandidaturu z rodinných a pracovních důvodů odmítl.

O kandidatuře Fejka na primátora hlavního města se spekulovalo v souvislosti s TOP 09. Podle pražské organizace nové straně nabídl své služby. Fejk to ale popřel. Tento týden TOP 09 oznámila kandidaturu bývalého guvernéra centrální banky Zdeňka Tůmy. Podle médií jde o favorita voleb vzhledem k pozici TOP 09 na politické scéně i jeho osobním vlastnostem.

ODS zatím bez kandidáta

Svého kandidáta zatím nevybrala ODS, které hrozí, že kvůli popularitě TOP 09 ztratí tradiční roli pražského lídra.