Jak už dříve upozornila radnice Prahy 6 Molepo se na břehu Džbánu na místě dnešního koupaliště chystá postavit bytové domy, v čemž mu ale brání dosud platný územní plán. Společnost už požádala o jeho změnu. Zástavbu odmítá městská část a plán tvrdě kritizují a odsuzují i obyvatelé Prahy 6. „Naším cílem je celková revitalizace území, která bude respektovat, případně dokonce rozšiřovat dosavadní odpočinkovou funkci vodní nádrže," ujišťuje Molepo.

„Chceme zachovat občanskou vybavenost a přístup k vodě pro všechny občany. Proto jakákoliv zástavba respektuje dostatečně velkou vzdálenost od vodní plochy, zachovávání zeleně a volný pohyb obyvatel okolo Džbánu," upřesnil jednatel Molepa Pavel Nerad. Minulý týden představil konkrétní obrysy záměru. Na půdorysu stávajících zdevastovaných šaten prý Molepo uvažuje o výstavbě několika nízkých bytových jednotek. Další tentokrát vyšší zástavba s výhledem do Divoké Šárky má být umístěna o něco dál od břehu, směrem k té stávající. Konkrétně na místě parkoviště, patřícího k nedalekému kempu. Několik domů by pak mělo vyrůst i na opačném břehu pod Evropskou ulicí.

Domluva majitele s radnicí v nedohlednu

„Prezentují něco, co tam být nemůže. Chtějí v této oblasti stavět rodinné nebo terasové domy, a to v Šárce opravdu není možné," komentovala nedávno starostka Prahy 6 Marie Kousalíková. Stejný názor má i radniční komise pro životní prostředí. Ta už prý přijala usnesení, v němž žádá radu, aby oslovila magistrát o přezkoumání prodeje pozemků. Praha by se podle komise měla pokusit buď koupí nebo směnou získat pozemky do vlastnictví.

Zástupce majitele přesto doufá, že se podaří s radnicí domluvit. „Věřím, že se zástupci městské části najdeme oboustranně zajímavé řešení, které Džbánu zajistí budoucnost," podotkl Nerad.