Zúžená Legerova ulice dostane opět šanci. Tři jízdní pruhy namísto původních čtyř budou na části Severojižní magistrály další půl rok.

Tak to alespoň vyplývá z posledního jednání dopravního výboru hlavního města, který omezení podporuje.

Sousedise zlobí

Vedení Prahy 4 se zlobí. „Myšlenku, že by zkušební provoz v Legerově ulici měl trvat další půl rok, odmítáme,“ potvrdil starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).

Silnici v Legerově ulici před šesti měsíci zúžila o jeden jízdní pruh technická správa komunikací. Dlouhodobě o to usilovala zejména radnice Prahy 2, která se takto snaží zlepšit životní situaci obyvatel žijících u magistrály.

Brzy po zúžení však přišel odpor Prahy 4. Ta tvrdí, že omezený provoz v Legerově ulici zhoršil dopravní situaci v jejich městské části a změna nepřinesla nic dobrého. „Podle mě je v ulicích Prahy 4 opravdu více aut. Někteří si po zúžení našli jiné cesty,“ tvrdí jeden z místních obyvatel Libor Janeček, který by magistrálu opět rozšířil.

Město zúžení podporuje

Magistrát hlavního města má ale zřejmě jiný názor. Na jednání dopravního výboru to zaznělo jasně. První půl rok zkušební doby ukázal, že se situace příliš nezměnila a pokud ano, tak spíše k lepšímu. I proto padl návrh, aby se zkušební doba prodloužila o další půl rok. Je totiž nutné vyhodnotit situaci také v zimních měsících, zejména z hlediska znečištění ovzduší.

„Termín by se mohl volně prodloužit do doby dalšího posouzení,“ zaznělo na dopravním výboru.

Nebylo dostatek hlasujících

Na jednání však byli pouze čtyři členové z třinácti, takže výbor nebyl usnášení schopný. „Přesto jsme alespoň neformálně hlasovali a všichni čtyři jsme byli pro prodloužení doby,“ konstatoval jeden z členů Marcel Rückl (ODS), s ním byli pro ještě Petr Zajíček (KSČM), Petra Kolínská (SZ) a Antonín Weinert (ČSSD).

close zoom_in

Za dva týdny by se mělo rozhodnout definitivně.

Čtyřka: Zkušební doba se neprodlužuje

„Magistrátní dopravní výbor nebyl usnášeníschopný. Nebudeme tedy reagovat na setkání čtyř lidí a už vůbec ne na jejich osobní závěry, kterými by snad chtěli ovlivňovat životní standard občanů Prahy 4. My tento problém bereme vážně,“ reagoval Pavel Horálek.

„Zkušební doba byla na začátku jasně stanovena, takže by se neměla prodlužovat. Je to absurdní,“ navázala mluvčí Prahy 4 Žaneta Pilařová.

Dvojka: Lepší a… výrazně lepší

Naopak vedení Prahy 2 vítá možnost, že bude doba alespoň prodloužena. Nejvíce by se samozřejmě radnici zamlouvalo trvalé zúžení magistrály.

„Myslím, že i další šest měsíců je dobrou zprávou. I nadále si stojíme za tím, že se po zúžení provoz na vedlejších komunikacích nezhoršil. Celkově můžeme zhodnotit situaci tak, že se určitě nezhoršila. Naopak byla spíše lepší a někdy i výrazně lepší,“ řekl Deníku zástupce starostky Prahy 2 Václav Vondrášek (ODS).

Měla by se Legerova vrátit do původního stavu se čtyřmi pruhy nebo je podle vás lepší její zúžení ponechat?

HLASUJTE v naší anketě vpravo nahoře.