Užve čtvrtekčeká hlavní město zřejmě největší hudební událost tohoto roku. V Praze vystoupí zpěvačka Madonna v rámci svého Sticky and Sweet Tour.

Na její koncert má dorazit zhruba 40 tisíc lidí. Kdo se bude chtít vyhnout potížím, měl by na akci vyrazit s velkým předstihem. Vstup by měl být otevřen přibližně v 16 hodin. Samotná show má začít o dvě hodiny později.

Pošleme je pryč

Všichni majitelé vstupenek by pak už předem měli vzdát pokus dostat se až na místo autem. Doprava bude v okolí areálu Na Jelenách v Praze 11, kde se koncert koná, hodně omezená. Pro vozidla bude uzavřeno několik ulic a na připravené parkoviště se dostane pouze 900 vozidel.

„Až se parkoviště naplní, budeme další řidiče vykazovat pryč. Těm, kteří by neuposlechli, hrozí i odtažení vozidla,“ informoval Pavel Švrčula, šéf dopravní policie.

Jeďte metrem. Zadarmo

Pořadatelé se už předem dohodli na spolupráci s pražským dopravním podnikem. Každá vstupenka tak zároveň slouží jako jízdenka pro městskou hromadnou dopravu, a to po celý den.

Předplaťte si Pražský deník a získejte lístky na Madonnu ZDE.

„Pro účastníky koncertu bude ideální přijet metrem C. Majitelé vstupenek v ceně 995 korun by měli vystoupit ve stanici Opatov, ostatní na Chodově,“ informoval mluvčí dopravního podniku Ondřej Pečený. Po skončení koncertu budou posíleny spoje metra

Na trase C pojede v intervalech 2,5 minuty. Metro na trase A a B pak pojede každých 5 minut. Navazující noční tramvajové linky zůstanou dvouvozové, aby se zvýšila kapacita.

Už nyní pak dopravní podnik přímo v metru o koncertu informuje v pravidelných hlášeních. „Kdo přijde ke špatnému vstupu, bude muset areál obejít,“ varuje předem Robert Porkert, ředitel pořádající agentury Live Nation. Ten dále upozornil, aby lidé nechodili na poslední, na místě bude podle jeho slov dostatek občerstvení i toalet.

Uzavřené ulice

V okolí areálu na Jižním Městě, kde se koncert koná, bude několik ulic uzavřeno pro provoz automobilů.

Uzavírky a dopravní opatření se budou týkat zejména vjezdů do těchto ulic:

Láskova, Jarníkova, Hráského, Šustova, Dědinova, Augustinova, Kloknerova, Hrdličkova, Komárkova, Bartůňkova, V Benátkách, K Remízku, Křejpského, Zdiměřická (oba vjezdy), Chomutovická.

Samotný vstup do areálu bude prostřednictvím dvou přístupových cest. „Zde bude 200 – 250 pracovníků pořadatelské společnosti dohlížejících na prostor po jejich celé délce,“ slibují pořadatelé. pro první polovinu návštěvníků, cirka 20 tisíc,bude připravena cesta od metra Opatov a dále pěšky uzavřenou částí ulice Chilská. Druhá polovina, která bude mít vstupenky na stání u pódia a na tribunu,by měla přicházetod metra Chodov pěšky uzavřenou ulicí Roztylská.

Páteřní komunikace zůstanou volné a průjezdné, přesto bude uzavřen například sjezd z dálnice D1 – Exit Šeberov.

Bez kamery i foťáku

Návštěvníkům koncertu se dále doporučuje, aby si sebou nenosili například kameru, fotoaparát, plastové lahve s pitím, plechovky či deštník. S takovými věcmi je pořadatelé do areálu na Jižním Městě nepustí. Na akci bude dohlížet přes tisíc lidí, přímo v areálu by mělo být šest až sedm set členů ochranky.

Strážníků a policistů pak bude nasazeno bezmála 250, záchranářů 80 včetně osmi sanitních vozů či 30 hasičů, zásahové jednotky a další speciální technika.

close zoom_in

České dráhy posílí noční vlaky po pražském koncertu Madonny

České dráhy pro odvoz fanoušků posílí noční vlaky – půlnoční spoj do Kladna bude mít více vozů, speciálně bude posílena trasa Praha- Kralupy, kde namísto motorového vlaku pojede kapacitní pantograf.

Účastníci koncertu můžou pro cestu z koncertu využít pravidelné spoje. V regionální dopravě odjíždějí i v pozdních nočních hodinách vlaky z Prahy do všech hlavních směrů v hodinových, v některých směrech dokonce v půlhodinových intervalech (směr Úvaly, Radotín). Poslední spoje odjíždějí kolem půlnoci a na většině tras jezdí pantografy s kapacitou 300 míst k sezení.

Rychlík Cheb – Praha – Olomouc – Ostrava – Košice (R 441 Excelsior), který jede z hlavního nádraží devět minut po půlnoci, bude v úseku Prahy hlavního nádraží do Přerova (03.09 hod.) posílen o dodatečné vozy k sezení. Rychlík zastavuje v Kolíně, Pardubicích, Chocni, Ústí nad Orlicí, České Třebové, Olomouci, Přerově a pokračuje přes Hranice na Moravě, Suchdol nad Odrou, Studénku, Ostravu, Bohumín, Karvinou, Český Těšín, Třinec a Jablunkov-Náves na Slovensko až do Košic.

Vlak EuroNight Berlín – Praha – Brno – Budapešť (EN 477 Metropol), který jede z pražského hlavního nádraží čtyřicet dva minut po půlnoci, bude v úseku Praha hlavní nádraží – Břeclav (04:02 hod.) rovněž posílen o vozy k sezení. Vlak EuroNight zastavuje v Brně, Břeclavi, Kútech, Bratislavě a pokračuje přes Štúrovo do Budapešti.

Rychlík Praha – Ústí nad Labem – Děčín hlavní nádraží (R 788) vyjíždí ve 23.22 hodin z pražského Masarykova nádraží a do Děčína přijede minutu po jedné hodině. Bude také posílen o další vozy. Vlak zastavuje v Kralupech nad Vltavou, Roudnici nad Labem, Lovosicích, Ústí nad Labem a Děčíně.

Noční osobní vlaky z Prahy do středočeských měst

Po půlnoci odjíždí kromě dálkových vlaků do všech směrů také osobní vlaky. Jde o poslední spoje z Prahy směrem do Kolína, Benešova, Berouna, Kralup nad Vltavou, Poděbrad, Neratovic i do Kladna:

• Praha hl.n. 0:13 – Český Brod – Pečky – Velim – Kolín
• Praha-Vršovice 0:00 – Praha hl.n. – Neratovice – Všetaty
• Praha hl.n. 0:21 – Čelákovice – Lysá nad Labem – Nymburk – Poděbrady
• Praha hl.n. 0:25 – Roztoky u Prahy – Kralupy nad Vltavou
• Praha Masarykovo nádraží 0:30 – Praha-Dejvice – Hostivice – Kladno – Kladno Ostrovec
• Praha hl.n. 0:19 – Praha-Vršovice – Říčany – Strančice – Čerčany – Benešov u Prahy
• Praha-hl.n. 0:15 – Praha–Smíchov – Černošice – Dobřichovice – Karlštejn – Beroun

Spěšný vlak

• Praha hl.n. 0:14 – Praha -Vršovice-Čerčany-Benešov u Prahy-Votice-Tábor

Rychlík

• Praha hl.n. 0:11 – Praha-Smíchov – Beroun- Hořovice-Zbiroh-Rokycany-Plzeň

close zoom_in Královna popu zazpívá novinky i prověřené hity

Sticky & Sweet Tour (Lepkavé a sladké turné) úspěšně láká diváky na celém světě jako mušky na lep. Druhá Madonnina návštěva Prahy, která tentokrát proběhne pod širým nebem, připomene především loňské album Hard Candy. Ovšem předznamená i výběr největších hitů Celebration, jehož vydání je naplánováno na konec září. Program letošních koncertů se trošku odlišuje od loňské části Sticky & Sweet Tour.

Co zahraje?

Madonna například zařadila do soupisky „letní“ hit Holiday či Dress You Up. Naopak vyhodila Borderline a skladbu Heartbeat zredukovala pouze na citaci v rámci Medley. Právě v písni Holiday by měla zaznít i ukázka z nového singlu Celebration.

Zásadní část programu, doprovodné 3D animace či taneční výstupy se však nemění. O velkolepé entrée se postará video Sweet Machine. Velký prostor dostanou skladby z alba Hard Candy, například Candy Shop, Beat Goes On, Spanish Lesson, Miles Away, 4 Minutes či Give it 2 Me, která koncert uzavře.

Repertoár nezapomíná na některé z ověřených hitů jako Vogue, La Isla Bonita, Like a Prayer či Ray Of Light, byť všechny Madonniny hitparádové úspěchy pochopitelně nelze do jedné show vtěsnat.

Konec dvouhodinového vystoupení je naplánován přesně na policejní desátou.

Oslava a sbohem, gramofirmy

Přede dvěma týdny připravila Madonna pro svoje fanoušky novinku. Píseň Celebration (Oslava) byla 31. července zveřejněna jako digitální download a bude obsažena také na stejnojmenné kompilaci, zahrnující kromě ověřených hitů i novinky. Podle předběžných informací má výběr obsahovat až 34 písní, z toho tři nové, a vyjít ve formátech 2CD, DVD, digital download a ve zkrácené verzi na jednom CD.

Dvě z nových písní, titulní Celebration a skladbu nazvanou Broken (I’m Sorry), produkoval současný Madonnin předskokan Paul Oakenfold. Výběr má zahrnovat hity z celé zpěvaččiny kariéry a nahradit na trhu dosavadní oblíbené dílčí kompilace The Immaculate Collection (1990) a GHV2 (2001).

Právě deska Celebration uzavře smluvní povinnosti Madonny u předchozího vydavatele, firmy Warner Music. Jako jedna z prvních popových veličin zavětřila Madonna změnu větru a akceptovala fakt, že nahrávky dnes vlastně pomáhají prodávat lístky na koncerty, a naopak končí éra, kdy turné mělo podpořit úspěch alba.

Za sumu 120 milionů dolarů se zpěvačka na deset let upsala právě nadnárodnímu pořadatelskému gigantu Live Nation, který bude kromě turné zajišťovat pro Madonnu i vydavatelskou činnost.

TOMÁŠ S.POLÍVKA