17:06 Chodov praská ve švech, na Opatově je klidněji

Zatímco ve stanici Opatov i v jejím okolí je relativní klid, Chodov zažívá nápor fanoušků. Prakticky s každou novou soupravou metra se stanice zcela zaplní. Mnoho lidí se shání po lístcíhc, na místě jsou pořadatelé, kteří podávají nezbytné informace.

17:02 Brány koncertního areálu se otevřely

Pořadatelé nejdříve ohlásili, že otevřou pro diváky areál v šestnáct hodin, poté čas o hodinu posunuli. Tisícovky fanoušků se ale konečně dočkaly.

16: 30 Nad areálem krouží vrtulník

Chodov sleduje ze vzduchu také vrtulník. Ten monitoruje celý koncertní areál od dvou hodin odpoledne. V současné době už je na místě určitě alespoň tisícovka fanoušků, přesné číslo ale zatím nelze odhadnout. V areálu i jeho okolí se pohybuje velké množství pořadatelů, kteří zajišťují, aby vše proběhlo bez potíží.

Na své si chtějí přijít také překupníci, kteří zde prodávají lístky o několik set korun dražší. I nadále jsou však k mání lístky přímo u pokladny. Do areálu začnou pořadatelé pouštět fanoušky nakonec až kolem 17 hodiny.

Ze zastávky Opatov proudí davy, doprava je zatím plynulá. "Prcháme," říká při pohledu na fanoušky starší paní se psem.

14:54 Limonáda za 50 korun

Stále více fanoušků mířína Jižní Město. Před areálem Na Jelenách, kde koncert začne v 18 hodin, už netrpělivě čeká několik set lidí. Za hodinu je začnou pořadatelé pouštět přímo do místa konání Madonniny show.

„Zatím je tady docela klid. Do Prahy jsme se dostali úplně bez problémů, vlastně až sem na Chodov i s parkováním žádné potíže nebyli. Jen limonáda za 50 korun je docela dost,“ hlásila přímo z místa Martina Šandová, která se na koncert vypravila z jihočeských Netolic.

13:29 Několika desítkám fanoušku se podařilo vniknout do areálu

Několika desítkám fanoušků se údajně podařilo vniknout do areálu. Oficiálně mají přitom pořadatelé dovnitř pouštět až od 16 hodin. Petr Novák z pořadatelské agentury sdělil, že už se celá věc řeší. Na místě už jsou nyní také připraveni stánkaři a další obchodníci. Tričko Madonny stojí okolo 600 korun, pivo je zhruba za 40 korun.

close zoom_in

12:31 Podle policistů je zatím situace klidná

Policie hlásí, že je zatím situace v okolí areálu Na Jelenách bez větších komplikací. Nasazeno je asi třicet strážníků, na místě jsou také policisté.

Ulice Chilská a Opatovská se budou uzavírat okolo 13. hodiny. Na Roztylské byl vytvořen koridor pro pěší, auta využívají zbývající dva jízdní pruhy. V odpoledních hodinách se předpokládá houstnutí dopravy.

11:38: Fanoušci se sjížději do Prahy

První fanoušci přijíždějí do hlavního města.

Chodov nabízí hned tři velká parkoviště. P+R má 693 míst. Centrum Chodov A a E pak nabízí dalších více než 1600 parkovacích stanovišť. Volná místa jsou také ještě na Opatově, zde je celková kapacita 185 míst, volných jich je v tuto chvíli 32.

10: 42Lístky na Madonnu budou k dostání ještě dnes

Do začátku koncertu Madonny zbývá necelých sedm a půl hodiny. Už od 9 hodin ráno je uzavřen sjezd z dálnice D1 na Šeberov. Jako další nejvýhodnější sjezd se doporučuje fanouškům využít Chodovský. Zde je i velký počet parkovacích míst. Ti nejrychlejší budou moci využít parkoviště P+R přímo na Chodově.

Ještě dnes je také možné získat lístky na koncert. Pořadatelé slibují, že k dispozici budou ještě těsně před koncertem u obou vstupů.

close zoom_in

Madonna dorazila do Prahy. Svůj program ale tají

Tam, kde je Madonna, je hodně živo. Americká popová hvězdave středudorazila do Prahy.

Poprask na Malé Straně

Tato výjimečná návštěva způsobila v hlavním městě pořádný rozruch. Desítky fotografů a fanoušků ji sledují na každém kroku. Jen okolo hotelu Mandarin Oriental na Malé Straně, kde je Madonna ubytovaná, se odpoledne shromáždilo několik desítek lidí. Všichni chtěli jediné, spatřit a popřípadě si vyfotit královnu popu. close zoom_in

Zpěvačka přijela do České republiky po třech letech. Tentokrát zde stráví dva dny a dnes vpodvečer vystoupí na pražském Chodově v rámci svého Sticky & Sweet Tour.

Utajený program

Mnoho lidí bylo hodně zvědavých, jaký bude Madonnin program. Ten však organizátoři koncertu tají. „To je soukromá věc zpěvačky, takové informace neposkytujeme,“ sdělil zástupce pořádající agentury Live Nation.

Podle nejrůznějších informací by Madonna měla například zasadit strom na pražském Chodově, přesněji v Milíčovském lese, alespoň podle serveru tn.cz. Kdy to ale bude, nechce nikdo sdělit.

Dalším informace pak hovoří i o tom, že se bude chtít Madonna v Praze projet na koni či si prohlédnout historické centrum města.

Ve čtvrtekto vypukne

Ve čtvrtekv 18 hodin začíná v areálu Na Jelenách samotný koncert. Očekává se návštěva 40 tisíc lidí. Na turné zkoušela zpěvačka 653 hodin. Aparaturu a všechny potřebné věci do Prahy přivezlo celkem 16 kamionů.

Na pořádek a bezpečnost v souvislosti s koncertem Madonny dohlédnou policisté, strážníci, hasiči i záchranáři. Křižovatky budou řídit policisté tak, aby byla co nejméně narušena doprava.

Metro jako ve špičce

Po ukončení koncertu budou mít vlaky metra stejný interval jako v době špičky, a to až do doby odjezdu všech návštěvníků. „Pro účastníky koncertu bude ideální přijet i odjet metrem C. Majitelé vstupenek v ceně 995 korun by měli vystoupit ve stanici Opatov, ostatní na Chodově,“ informoval mluvčí dopravního podniku Ondřej Pečený.

close zoom_in

„Město udělalo vše pro zajištění pořádku a bezpečnosti,“ doplnil náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS). Všichni majitelé vstupenek by pak už předem měli vzdát pokus dostat se až na místo autem. Doprava bude v okolí areálu Na Jelenách v Praze 11, kde se koncert koná, hodně omezená. Pro vozidla bude uzavřeno několik ulic a na připravené parkoviště se dostane pouze 900 vozidel. Páteřní komunikace zůstanou volné a průjezdné, přesto bude uzavřen například sjezd z dálnice D1 – Exit Šeberov.

Uklizeno bude do rána

V areálu pořadatelé slibují dostatek toalet, občerstvení i odpadkových košů. Před koncertem budou průběžně sbírány odpadky a po koncertě bude proveden celonoční úklid jak v areálu, tak v celém přilehlém okolí, tedy v lokalitách od Centrálního parku, v okolí metra Opatov a Chodov až po Šeberov.

close zoom_in

Madonnu uvede Paul Oakenfold

Slavný DJ vyráběl falešné propustky, aby se mohl v zákulisí potkat s Cher či Bobem Marleym

Madonna si často vybírá jako předskokany svých koncertů DJské celebrity a ani Praha není výjimkou. O taneční naladění publika se postará věhlasný londýnský DJ Paul Oakenfold, jehož oblíbenými žánry jsou trance, progressive trance či techno.

Paul Oakenfold se narodil 30. srpna 1963 a příznivce tanečních rytmů možná překvapí, že k muzice se dostal jako fanoušek Beatles. O Paulově mládí se vypráví řada divokých historek. Vyrazil třeba v jedenadvaceti na výlet do New Yorku, kde se vydával za novináře a vyráběl si falešné propustky do zákulisí. Chtěl si totiž popovídat s Bobem Marleym, Cher či Andym Warholem.

Vedle balamucení slavných osobností se ovšem Paul seznámil v New Yorku i s hip hopovou scénou. Dokonce začal pracovat jako britský koncertní agent kapel Beastie Boys a Run-D.M.C. Další „studijní“ cesta zavedla Oakenfolda na Ibizu, kde během oslavy narozenin objevil kouzlo středomořských diskoték a baleárské trance music. close zoom_in

Mistr remixu

Jako DJ se začal Oakenfold prosazovat koncem 70. let, kdy pouštěl v nočních klubech soulové desky. Ve druhé polovině 80. let už patřil

k průkopníkům žánrů jako acid house a trance. Opravdovou vstupenkou ke slávě se mu staly remixy písní legendární manchesterské indie-rockové skupiny The Happy Mondays. Členům kapely se Oakenfoldova práce zalíbila natolik, že mu svěřili koprodukci celého alba. To album se jmenovalo Pills‘n‘Thrills and Bellyaches (1990) a stalo se jedním z pilířů nezávislé taneční scény. Oakenfold za práci na desce získal prestižní Brit Award v kategorii Nejlepší producent.

Další husarský kousek se Oakenfoldovi podařil v roce 1992 pod hlavičkou jeho vlastního labelu Perfecto. Remix písně Even Better Than the Real Thing od U2 se umístil v žebříčcích výše než originální verze písně. U2 se Oakenfoldovi odměnili za popularizaci tím, že ho pozvali jako předskokana řady koncertů turné Zoo TV.

Není divu, že po těchto úspěších se Oakenfoldovi hrnuli zájemci o remix. Londýnský DJ si vzal na paškál například nahrávky Rolling Stones, Massive Attack a pochopitelně i Madonny.

Kromě řady remixových alb jako A Voyage Into Trance, Global Underground či Perfecto Presents Ibiza vydává Oakenfold i řadové desky s vlastním materiálem. Na prvním řadovém titulu Bunk〜ka (2002) mu hostoval například rapper Ice Cube nebo zpěvačka Nelly Furtado. Na letošek připravuje Oakenfold třetí řadové album nazvané Pop Killer.

TOMÁŠ S. POLÍVKA